Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Kobiety kochają seks! Tylko nie zawsze czują się na tyle komfortowo w swojej skórze, żeby bez oporów oddawać się miłosnym igraszkom. Często przyczyna tkwi w pielęgnowanych przez lata kompleksach i zahamowaniach, a czasem to problem w sferze intymnej zniechęca do uprawiania seksu.

Punktem zwrotnym dla każdej kobiety jest okres menopauzy. Pojawia się wtedy dyskomfort wynikający z fizjologicznych zmian zachodzących w organizmie. Sytuacji nie poprawia żywe wciąż przekonanie, że naprawdę świadomy i satysfakcjonujący seks to domena kobiet doświadczonych. Nie potrzeba wiele wysiłku, żeby cieszyć się miłością fizyczną w każdym wieku! Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Po pierwsze: zadbaj o zdrowie swojej strefy intymnej!

W fazie menopauzy oraz po jej zakończeniu, wiele kobiet boryka się z problemem dyskomfortu podczas stosunku płciowego. Uczucie suchości, pieczenia i podrażnienia okolic intymnych nie zachęca do zbliżenia i odbiera płynącą z niego przyjemność. Jest jednak prosty sposób, który może zapobiec tym przykrym dolegliwościom i skutecznie podnieść poziom zadowolenia z jakości życia seksualnego. W 2013 roku przeprowadzono w Polsce innowacyjne badania na grupie kobiet, które miały na celu sprawdzenie wpływu profilaktycznego preparatu HydroVag na poprawę komfortu podczas stosunku płciowego. W badaniu wzięło udział 40 kobiet po menopauzie, w wieku 55-65 lat, które zachowały aktywność seksualną. Przez okres 2 miesięcy przyjmowały one w zaleconych proporcjach globulki dopochwowe HydroVag. Wyniki badania są niezwykle obiecujące! Aż 33proc. przebadanych pań stwierdziło znaczącą poprawę jakości swojego życia seksualnego. Przed zastosowaniem tej profilaktyki aż 80proc. z nich odczuwało dyskomfort podczas stosunku. Ten wyrób medyczny wpłynął również w dużej mierze na poprawę pH pochwy, chroniąc ją również przed infekcjami. Przebadane kobiety zauważyły również wyraźną zmianę w odczuciu komfortu podczas seksu. Przyjmowanie preparatu złagodziło pieczenie i uczucie suchości pochwy. Profilaktyka może więc w dużym stopniu wpłynąć na twoje zadowolenie z seksu. Jak mówi stare powiedzenie: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Po drugie: ciesz się życiem!

To nie jest pusty frazes! Zakochaj się w sobie na nowo. Zachwyć się seksem, eksperymentuj, szukaj i otwórz się na miłość. Nawet w długim związku zawsze pozostaje wiele do odkrycia. Dbaj o codzienną dawkę ruchu. Jedz zdrowo. Karm swoją duszę nowymi doświadczeniami. Kobieta, która kocha siebie jest pewna swojej atrakcyjności. Ciesz się po prostu życiem, a seks uczyń pikantną przyprawą do samozadowolenia.

Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego życia seksualnego, pamiętaj, że wszystko w twoich rękach! Zadbaj o swoje ciało oraz duszę w równej mierze i ciesz się seksem jak dawniej.