NINIO BioLife

Od wieków najbardziej skutecznym sposobem łagodzenia stanów podrażnienia skóry niemowlęcia i małego dziecka są kąpiele w krochmalu. Co ciekawe, tę metodę chwalą nie tylko rodzice, ale i lekarze pediatrzy oraz położne.

Skuteczność kąpieli w roztworze przygotowanym z mieszanki wody i skrobi roślinnej, czyli popularnym krochmalu, potwierdziły niezależne badania dermatologów. To metoda polecana zwłaszcza w przypadku schorzeń dermatologicznych i atopowego zapalenia skóry. Krochmal nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie - działa podobnie jak emolienty (preparaty zawierające substancje chroniące przed utratą wilgoci i natłuszczające). Taka łagodząca kąpiel zmniejsza podrażnienia skóry i odparzenia, a już po paru zabiegach zauważymy, że skóra maluszka wraca do równowagi.

Rodzic, który nie ma ochoty lub czasu na codzienne, żmudne zabawy w gotowanie wody z mąką ziemniaczaną, może skorzystać z gotowego produktu, który pojawił się już w dobrych aptekach - NINIO BioLife firmy Adamed Consumer Healthcare S.A. Saszetkę z proszkiem (w 100proc. naturalnym) wystarczy po prostu rozpuścić w ciepłej wodzie. Takie pluskanie w kojącej kąpieli polecane jest także w przypadku starszych dzieci z problemami skórnymi oraz dorosłych, borykających się z problemami skórnymi wywołanymi np. skazą białkową.