AMS wyposażył przystanek w defibrylator. Na warszawskim Mokotowie stanął Przystanek Zdrowie

AMS we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów oddał do użytku lokalnej społeczności Przystanek Zdrowie, na który składa się ratujący życie automatyczny defibrylator, ekran z edukacyjnymi treściami prozdrowotnymi i zielony dach rozchodnikowy, wspierający lokalny ekosystem.

Przystanek Zdrowie, zlokalizowany przy ul. Rakowieckiej (Wiśniowa 01) w Warszawie, to inicjatywa skierowana do lokalnej społeczności. AMS i Urząd Dzielnicy Mokotów podjęły współpracę z firmą HS Medical, która zaowocowała stworzeniem kolejnego punktu z defibrylatorem na mapie Warszawy.

Nieustająco dbamy o poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych w naszym mieście. Cieszymy się, że takich miejsc z dostępem do ratującego życie systemu AED na Mokotowie, jak i w całej Warszawie jest coraz więcej. Ich lokalizacje można znaleźć na stronie warszawa19115.pl. Zachęcamy do udostępniania do publicznej informacji innych lokalizacji tych urządzeń

- mówi Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Defibrylator znajduje się w specjalnej skrytce, wbudowanej w boczny panel cyfrowego citylightu AMS, która zapewnia odpowiednie, bezpieczne warunki przechowywania i szybką możliwość wyjęcia go w razie potrzeby.

Automatyczny defibrylator jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Wystarczy włączyć przycisk "ON" stosować się do instrukcji głosowej. To urządzenie, które realnie może przyczynić się do uratowania życia w przypadku zatrzymania krążenia

- mówi Adam Jany, dyrektor ds. rozwoju HS Medical.

Przystanek Zdrowie to nasza kolejna odpowiedź na potrzebę tworzenia inteligentnych miast we współpracy z lokalnymi społecznościami, samorządami i przedstawicielami biznesu. Słuchamy głosów mieszkańców i realizujemy projekty dające realny wpływ na otaczającą rzeczywistość i poprawiające komfort życia w mieście

- mówi Marek Kuzaka, Prezes AMS. - Projekty te powstają w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, nie obciążając budżetu miasta - dodaje.

Przystanek Zdrowie to kolejne działanie AMS dla lokalnej społeczności. W 2019 r. na skwerze Sierpnia 1944 na warszawskiej Woli w ramach sąsiedzkiej inicjatywy firma postawiła Przystanek Wolność. Został on wyposażony w zielony dach, grę kółko i krzyżyk oraz stolik do gry w szachy i do dzisiaj służy do sąsiedzkich spotkań i odpoczynku wśród zieleni.

Przystanek na warszawskim Mokotowie dołączył do największego w Europie Środkowo-Wschodniej systemu EKO wiat AMS z zielonymi dachami, których liczba wynosi obecnie 128 obiektów w 9 miastach.

AMS jest pionierem stosowania ekologicznych rozwiązań w branży OOH.

***

AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce, zdobywcą licznych nagród. Działa w obszarze klasycznego i cyfrowego OOH. Od września 2002 r. należy do Grupy Agora. Klientom oferuje skuteczne kampanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi na 23 tys. powierzchni reklamowych, dysponując jako jedyna firma, systemami nośników z każdego segmentu rynku.

AMS jest liderem w segmencie mebli miejskich – na podstawie kontraktów z największymi gminami w Polsce wyposażył w nie ponad 30 największych polskich miast. Zrealizował pionierskie na polskim rynku inwestycje w zrewitalizowanych obszarach m.in. Chorzowa, Łodzi, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Spółka jest pionierem budowy EKO wiat w Polsce realizowanych w duchu nature based solutions.

AMS znany jest z działań społecznych, m.in. na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. W 2013 r. spółka powołała do życia Fundację „Akademia Integracji". W ramach działań na rzecz środowiska prowadzi program – Galeria Plakatu AMS.

Materiał promocyjny PR marki AMS.