3M i Eko wprowadzają na rynek europejski nowy stetoskop cyfrowy Littmann CORE

Łączymy naukę, technologię i kompleksowe rozwiązania oferując nowe możliwości w opiece nad pacjentami. Rozwojowi opieki zdrowotnej towarzyszy wprowadzanie nowoczesnych technologii diagnozowania i osłuchiwania pacjentów. Aby zaspokoić rosnące wymagania branży, 3M Littmann i Eko nawiązały współpracę, której efektem jest połączenie technologii stetoskopów 3M Littmann z zaawansowanymi innowacjami cyfrowymi Eko. Stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zyskał popularność wśród lekarzy w Stanach Zjednoczonych[1], został wprowadzony obecnie też na rynek polski. Średnia ocena produktu 4,6 na 5 gwiazdek w serwisie Amazon w Stanach Zjednoczonych, stan na 10 marca 2021 r.

Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE oferuje lekarzom dostęp do analogowego i cyfrowego trybu odsłuchu, a ponadto może łączyć się z aplikacją Eko przez Bluetooth. Stetoskop posiada też dodatkowe korzyści, takie jak:

  • możliwość przełączania z analogowego na cyfrowy tryb odsłuchu;
  • 40-krotne wzmocnienie dźwięku[1] przy częstotliwości szczytowej w porównaniu z trybem
  • analogowym;
  • 7 poziomów wzmocnienia dźwięku;
  • aktywna redukcja szumów;
  • możliwość połączenia z oprogramowaniem Eko na smartfonie umożliwia wizualizację,
  • przechowywanie, zapisywanie i udostępnianie diagnozy osłuchiwania.

[1] Nawet 40-krotne wzmocnienie na podstawie porównania osłuchiwania analogowego i wspomaganego elektronicznie ze wzmocnieniem przy maksymalnej głośności na częstotliwości szczytowej (125 Hz).

— Stetoskopy 3M Littmann oferują innowacyjne rozwiązania w dziedzinie osłuchiwania, a dziś wprowadzamy do Europy nasz najbardziej zaawansowany jak dotąd model — mówi Kristi Barnett, starszy dyrektor w Dziale Medycznym 3M. — Nowy stetoskop cyfrowy 3M Littmann CORE łączy doskonałą akustykę stetoskopu kardiologicznego Littmann IV z cyfrową technologią i oprogramowaniem Eko, aby wspomóc i udoskonalić diagnostykę — wyjaśnia Kristi Barnett.

Projekt realizują 3M Littmann i Eko, które dostarczają kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, w celu zwiększenia skuteczności terapii.

— Osłuchiwanie jest dla lekarzy fundamentem skutecznej diagnozy. Pewność oceny dźwięków serca i płuc pomaga w zapewnieniu najlepszej opieki kardiologicznej i pulmonologicznej — mówi Connor Landgraf, współzałożyciel i dyrektor generalny Eko. — Partnerska współpraca z 3M Littmann pozwala nam wykorzystać możliwości naszej technologii cyfrowej i sztucznej inteligencji w stetoskopie, któremu ufają miliony lekarzy na całym świecie, co może mieć istotny, pozytywny wpływ na wyniki leczenia i jakość opieki w Europie. Połączenie stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE z platformą oprogramowania Eko sprawia, że diagnoza chorób układu krążenia i układu oddechowego osiąga zupełnie nowy poziom — dodaje Connor Landgraf.

Rozwiązanie to oferuje pracownikom ochrony zdrowia poza placówkami opieki specjalistycznej, leczącym pacjentów w ich domach lub przychodniach, dostęp do nowoczesnej diagnostyki klinicznej. Możliwa jest też bezpośrednia łączność z konsultantami z placówek opieki specjalistycznej, co ogranicza potrzebę wizyt pacjentów w placówkach medycznych.

W obliczu globalnej pandemii oraz konieczności diagnozowania i monitorowania pacjentów z COVID, to rozwiązanie zabezpiecza też pracowników ochrony zdrowia przy zapewnieniu pacjentom najwyższych standardów opieki.

Ta sama funkcja, która umożliwia przesyłanie dźwięków ze stetoskopu cyfrowego Littmann CORE za pośrednictwem aplikacji Eko, ułatwia również komunikację z wybranymi modelami aparatów słuchowych, zapewniając tym samym długo oczekiwane rozwiązanie dla pracowników służby zdrowia z upośledzeniem słuchu.

Więcej informacji na temat stetoskopu cyfrowego 3M Littmann CORE oraz jego dostępności można znaleźć na stronie www.littmann.pl/CORE, a na temat oprogramowania Eko na stronie ekohealth.com/platform.