OsteoStrong już w Polsce!

Pierwsze w Polsce Centrum, gdzie będzie można w naturalny sposób odbudować tkankę kostną, nabrać siły i zniwelować bóle kostno - stawowe, powstało w Warszawie przy ulicy Pańskiej 98.Metoda, do Polski przywędrowała z USA, gdzie tylko w ciągu dwóch lat powstało ponad 100 takich placówek.

OsteoStrong to pierwsza naturalna metoda zagęszczania kości w osteoporozie. Pozwala tez pozbyć się bólów kostno - stawowych, wzmacnia stawy, poprawia siłę i sprawność, poprawia równowagę i postawę ciała – mówi szef polskiego ośrodka Artur Śmiarowski.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się otworzyć pierwsze takie Centrum w Europie Centralnej. Już od pierwszego dnia działalności, którą rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku, pojawiły się w naszych progach osoby, którym taka pomoc była bardzo potrzebna - mówi dr Tomasz Majszyk – anastezjolog, założyciel centrum. Zawsze staram się pomagać ludziom najlepiej jak potrafię. Szukam nowych rozwiązań, możliwości. Niestety nowe technologie wymagają nakładów finansowych co oznacza, że innowacyjna pomoc w osteoporozie po prostu musi być odpłatna. Biorąc pod uwagę koszty jako konsekwencje osteoporozy czyli ryzyko złamań z dużymi powikłaniami, komplikacje wynikające z kruchości kości, to z tej perspektywy nasza pomoc okazuje się trafną inwestycją.

Jedną z pierwszych osób regularnie odwiedzających Centrum przy Pańskiej jest Pani Elżbieta Rowińska . W tej chwili Pani Elżbieta jest po pięciu wizytach i chwali się swoimi osiągnieciami: - w domu mam 5 metrów od łózka do łazienki. Nie byłam w stanie rano pokonać tej odległości. Nawet z laską. Teraz normalnie wstaję, poruszam się a co najważniejsze nie boli – cieszy się Pani Ela, która przyszła na spotkanie z mediami pochwalić się sukcesem.

Szefem OsteoStrong Polska jest Artur Śmiarowski, który po roku szkoleń na całym świecie, z pasją tłumaczy zasady funkcjonowania placówki oraz samą metodę:

- Ważna informacja jest taka, że odcinamy się od nieetycznych praktyk sprzedażowych. Nie staramy się za wszelką cenę zdobywać klientów. Zapraszamy natomiast do nas wszystkie osoby w grupie ryzyka osteoporozy na nieodpłatne badania gęstości kości. Przede wszystkim zapraszamy po wiedzę oraz na badanie i konsultację. Każdy, kto do nas trafi zostaje objęty odpowiednią opieką, otrzymuje wszelkie informacje o korzyściach i przeciwskazaniach. W naszym zespole mamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz osteopatów. Ich wiedza i doświadczenie dają gwarancję bezpieczeństwa w naszym Centrum. W najbliższych dniach ruszają u nas cykle wykładów dotyczących profilaktyki oraz wsparcia leczenia osteoporozy, dolegliwości bólowych, cukrzycy. – tłumaczy Artur.

Według Światowej Organizacji Zdrowia co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna na świecie, cierpią na osteoporozę. Ze względu na powikłania jest to trzecia przyczyna zgonów na świecie. Dlatego tak ważne jest to abyśmy się badali i mogli odpowiednio wcześnie sobie pomóc.

OsteoStrong, to technologia oparta na urządzeniach bio-mechanicznych Spectrum, pozwala na szybkie i bez działań niepożądanych odwrócenie procesu osteoporozy bez względu na wiek czy ogólny poziom sprawności pacjenta. Badanie kliniczne udowodniło, że regularne wizyty raz w tygodniu przez 6 miesięcy pozwalają na 14% przyrost tkanki kostnej.

Na czym to polega? Tłumaczy Artur Śmiarowski: Badania pokazują, że efektywna stymulacja osteogenezy (wzrostu zdrowej tkanki kostnej) jest możliwa po osiągnięciu siły nacisku równej 4,2 krotności własnej masy ciała. Osoby korzystające z urządzeń Spectrum łatwo, bezpiecznie i bez ryzyka kontuzji osiągają rezultaty ponad dwukrotnie większe, co powoduje niezwykle szybki przyrost masy kostnej. Człowiek sam reguluje siłę, której używa. W ciągu zaledwie 10 sekund jest w stanie wygenerować nacisk, który jest impulsem do uruchomienia osteogenezy. Rośnie nowa, zdrowa tkanka kostna. W konsekwencji wzmocnieniu ulegają stawy, ścięgna, następuje wzrost masy i siły mięśni oraz stabilizacja postawy, i równowagi ciała.

Ćwiczenia oporowe to ratunek dla osób dotkniętych osteoporozą, na którą cierpi około 30% populacji po 50 roku życia. Głównym jej skutkiem są patologiczne złamania (szczególnie kości udowej, kości miednicy, kręgosłupa czy nadgarstków), w wyniku których umiera 20% kobiet i 30% mężczyzn. 50% osób, które doświadczyły kontuzji, pozostaje w trwałym kalectwie. Dzięki sesjom z urządzeniem Spectrum, mogą one niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, wieku czy poziomu sprawności, w naturalny sposób odwrócić proces osteoporozy.

Od twórców metody dowiadujemy się, że technologia OsteoStrong dedykowana jest również sportowcom oraz osobom, które aktywnie uprawiają sport. Stymulowana, urządzeniami Spectrum, osteogeneza oznacza aktywizację układu nerwowego i krwionośnego do budowy wszystkich struktur związanych z układem ruchu zależnego od kości. Wraz z pobudzeniem tkanki kostnej następuje pobudzenie i wzmacnianie aparatu chrzęstnego stawów, ścięgien, powięzi, a przede wszystkim uwolnienie mechanizmu wzrostu włókien i komórek mięśniowych. W przypadku każdego sportu wymagającego wysiłku i obciążeń, układ nerwowy aktywnie ogranicza wykorzystanie siły mięśni chroniąc stawy i kości przed urazami. Podczas wzmacniania struktury kości znikają ograniczenia w budowaniu siły mięśniowej. Rośnie stabilizacja i równowaga. Każdy z wymienionych elementów jest kluczowy dla wzrostu efektywności sportowej.

Jak mówi Pani Elżbieta – najważniejsze jest to, ze mijają bóle a wystarczy jedno spotkanie tylko raz w tygodniu na 10 minut. Do tego nie musze się przebierać. Choć nie ukrywam że chętnie zostaję tu na dłużej, żeby dowiedzieć się czegoś więcej i wypić herbatkę w dobrym towarzystwie.

W Warszawie otwarto pierwsze centrum OsteoStrongW Warszawie otwarto pierwsze centrum OsteoStrong fot. materiały prasowe