Jeść zdrowiej i żyć dłużej! - Lidl zadba o edukację żywieniową osób starszych

Lidl Polska od lat konsekwentnie realizuje postawiony przed sobą cel - edukację żywieniową Polaków. W tej misji wspiera go największy specjalista w tej dziedzinie: Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Tym razem Lidl oraz NCEŻ postanowili połączyć siły, by zadbać o zdrowie Seniorów. "Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku" jest dziesiątą, jubileuszową książką Lidl Polska, która ukaże się w promocji we wszystkich sklepach Lidl już od wtorku, 12.11.

Misja zdrowie!

„Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku” jest dziesiątą książką wydaną przez Lidla, trzecią opublikowaną wraz z NCEŻ i trzecią z cyklu „Jeść Zdrowiej”. Została ona wydana na papierze z certyfikatem FSC, który świadczy o prawidłowo prowadzonej gospodarce leśnej. Dwie poprzednie pozycje z serii „Jeść Zdrowiej” dotarły do ponad 3,5 mln osób, które mogły zapoznać się nie tylko z teoretyczną, ale też praktyczną wiedzą o odżywianiu. Lidl Polska wie, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego dedykuje najnowszą pozycję osobom starszym. Seniorzy to grupa, dla której kwestie prawidłowego odżywiania są szczególnie ważne, a jednocześnie rzadko w odniesieniu do niej poruszane. Zmiana nawyków żywieniowych osób w tym wieku jest niełatwa, ale konieczna. Według badań blisko 70% chorób, na które cierpią osoby starsze, jest wynikiem złego odżywiania.

W pracach nad książką uczestniczył prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz ambasador Kuchni Lidla – Karol Okrasa.

„Zawarte w książce porady i przepisy oparte są na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, która została opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia w 2017 r. na podstawie najbardziej aktualnych zaleceń WHO. Podstawą piramidy jest oczywiście ruch, odpowiednie nawodnienie oraz właściwa ilość warzyw i owoców. To prosty przepis na dłuższe życie! Dzięki współpracy z Lidlem możemy szerzyć tę wiedzę” - zaznacza prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Lidl Polska nie tylko edukuje klientów na temat zdrowego odżywiania, ale również stale poszerza swoją ofertę tak, aby jak najbardziej ułatwić im tworzenie zdrowych posiłków. Szczególnie bogaty asortyment można znaleźć na Ryneczku Lidla, gdzie dostępnych jest już ponad 150 warzyw i owoców. Dodatkowo na Lidlowych półkach znajduje się bardzo szeroki wybór produktów: eko (bio), dla wegan oraz wegetarian, typu fit, a także dla osób będących na diecie eliminacyjnej (produkty bez laktozy i bez glutenu). I ta oferta jest stale poszerzana.

„Cieszymy się, że możemy oddać w ręce Klientów naszą najnowszą książkę. Tym razem kierujemy ją do Seniorów – rodziców, dziadków, znajomych. Wiemy, że ich potrzeby różnią się od potrzeb najmłodszych, dlatego wymagają osobnego omówienia. Chcemy inspirować Polaków i edukować ich żywieniowo. Tym bardziej cieszymy się, że to już kolejna publikacja opracowana we współpracy z ekspertami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Życząc seniorom “sto lat” warto podarować im naszą publikację i przekazać zawartą w niej wiedzę, aby cieszyć się w tym okresie życia pełnym zdrowiem” - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

Książka „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku” będzie dostępna w sklepach Lidl w całej Polsce. Aby zdobyć jeden z egzemplarzy, wystarczy zebrać sześć naklejek. Każda naklejka będzie przyznawana klientowi za zakupy o wartości minimum 60 zł. Szczegóły promocji będą dostępne na stronie www.lidl.pl. Akcja promocyjna trwa od 12 listopada do 7 grudnia lub do wyczerpania zapasów.