Aktywna bez okularów i soczewek! Wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszych zabiegach laserowej korekcji.

Dbasz o siebie - żyjesz aktywnie, zdrowo się odżywiasz. To twój styl i dobrze się z tym czujesz. Jest jednak jedno "ale" - wada wzroku i ograniczenia, z którymi masz do czynienia niemal na każdym kroku. Na szczęście istnieje sposób, by odzyskać ostre widzenie szybko i bezpiecznie. Sprawdziliśmy, na czym polega i jakie są najważniejsze zalety nowoczesnych metod laserowej korekcji wad wzroku. Jedną z nich jest innowacyjny zabieg Lentivu. Pozwala on już następnego dnia wrócić do swoich zwykłych aktywności i cieszyć się życiem bez wady wzroku, bez okularów czy soczewek.

Okularom i soczewkom mówimy NIE

Okulary przeszkadzają. Trzeba je ciągle poprawiać, ograniczają swobodę ruchów, do tego mokną na deszczu i parują. Soczewki, choć zdecydowanie wygodniejsze, też mają wady. Gdy nosisz je przez cały dzień, często masz przykre uczucie swędzenia i pieczenia, określane jako "zespół suchego oka". W opinii lekarzy okulistów regularne i długie używanie szkieł kontaktowych nie jest najlepszym rozwiązaniem, może powodować przykre infekcje, a nawet poważne stany zapalne oczu.

Na pewno wiele razy myślałaś o korekcji wzroku, ale nie chciałaś zwalniać tempa i rezygnować z codziennych aktywności, ćwiczeń czy treningów. Do tej pory trzeba było liczyć się nawet z 3-tygodniowym okresem rekonwalescencji po zabiegu. W tym czasie nie można uprawiać sportu, podróżować, pracować przy komputerze, prowadzić samochodu oraz wykonywać makijażu oczu. Najnowsze metody korekcji, na przykład mikrosoczewkowa korekcja wad wzroku Lentivu, nie mają tych ograniczeń.

Bez wady wzroku i bez ograniczeń

Lentivu to innowacyjna metoda laserowej korekcji wzroku, dzięki której można bezpiecznie i szybko pozbyć się wady. Przywraca ona ostrość widzenia w jednym oku w ok. 24 sekundy, a pobyt w sali operacyjnej trwa około pół godziny.

To obecnie najmniej inwazyjny zabieg, jest przy tym całkowicie bezbolesny i wykonywany bez użycia skalpela. Skalpel zastępuje specjalny laser, który zmienia krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Dla aktywnych okularników ważne jest, że już następnego dnia bez przeszkód można wrócić do zwykłych aktywności, takich jak codzienne treningi, sportowe pasje, hobby, czy praca.

Przy zabiegach korekcji wzroku pacjenci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo i komfort.  Warto wiedzieć, że przy operacjach tego typu biorą udział wysokiej klasy specjaliści - lekarze okuliści z wieloletnim doświadczeniem. Do przeprowadzenia zabiegów wykorzystywana jest nowoczesna technologia i innowacyjne urządzenia najnowszej generacji. To, co ważne dla pacjentów, to bardzo szczegółowe i rzetelne badania specjalistyczne, które każda klinika przeprowadzana zawsze przed zabiegiem.

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. podobnych zabiegów. W Polsce kliniki okulistyczne Optegra z powodzeniem przeprowadziły już kilkaset korekcji metodą Lentivu. Liczba zadowolonych pacjentów, którzy w ten sposób pozbyli się wady wzroku i odzyskali ostre widzenie, stale rośnie.

Kto może skorzystać z mikrosoczewkowej korekcji wzroku

Jeśli masz dość ograniczeń związanych z wadą wzroku, a jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na przerwę w codziennych aktywnościach czy zwolnienie, mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Zabieg Lentivu można przeprowadzić u większości pacjentów z krótkowzrocznością (noszących tzw. okulary minusowe do -10,0 D) i z astygmatyzmem (noszących tzw. okulary cylindryczne do 5,0 D). Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej korekcji wzroku jest zaćma, jaskra, zespół suchego oka, skłonność do zapalnych schorzeń oczu, alergia. Zabiegowi nie mogą zostać poddane kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby przed ukończeniem 21 roku życia, czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne lub z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną. Żeby dowiedzieć się, czy ta metoda dla ciebie, należy umówić się na wizytę kwalifikacyjną w klinice okulistycznej.

Więcej informacji: www.optegra.com.pl/Lentivu