COLUMNA MEDICA MOCNY KRĘGOSŁUP W BIZNESIE TO PODSTAWA

Do pracy jeździmy autem, służbowe podróże często odbywamy samolotem, a biurowy fotel i firma, to nasz drugi dom. Współczesny styl życia wymusza na nas pasywność. Badania wskazują, że w ciągu dnia nawet 70% czasu siedzimy. To zdecydowanie za dużo. I choć najnowsze technologie proponują ergonomiczne rozwiązania odciążające plecy, to nadal nie chronią nas one przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlaczego? Kluczowym czynnikiem jest liczba godzin, które spędzamy w nienaturalnej dla naszego kręgosłupa pozycji, a także brak ruchu.

Z najnowszych badań wynika, że nawet 75% osób pracuje po godzinach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę prowadzenie własnej firmy i częste zabieranie pracy do domu, wówczas ten czas znacznie się wydłuża. W efekcie coraz więcej godzin spędzamy siedząc. Dodatkowo, najczęściej nieprawidłowo. Nierzadko, lekceważymy pierwsze odznaki problemów z kręgosłupem, m.in. powtarzający się ból w odcinku szyjnym i lędźwiowym, ucisk w klatce piersiowej czy drętwienie kończyn. Przeceniamy swoje możliwości, czego skutkiem są poważne schorzenia.

- Dolegliwości bólowe w układzie mięśniowo-szkieletowym, takie jak zmiany przeciążeniowe w mięśniach oraz zwyrodnieniowe w stawach i przede wszystkim w obrębie kręgosłupa. Praca przy biurku to poważne obciążenie dla naszych pleców. Nieprawidłowa pozycja siedząca może wywierać nacisk nawet 175 kg w obrębie krążka międzykręgowego, co nie pozostanie bez wpływu na nasze zdrowie. Wielogodzinne, statyczne obciążenia struktur kręgosłupa prowadzą do nieprawidłowości w metabolizmie tkanek, czyli pogorszenia ukrwienia mięśni i znacznego obniżenia stopnia uwodnienia krążków międzykręgowych, czyli dysków. Taki stan rzeczy wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutą - mówi Damian Danielski, fizjoterapeuta Columna Medica, kliniki specjalizującej się w terapii manualnej oraz nieoperacyjnym leczeniu kręgosłupa.

Jak przeciwdziałać?

Najczęściej nasza zapobiegliwość kończy się na sporadycznej aktywności czy po prostu kilku dniach wolnego, dla odpoczynku i regeneracji. To nie wystarczy, jeśli na co dzień spędzamy długie godziny w biurze. Taka forma pracy zobowiązuje nas do szczególnego dbania o kondycję. Aby pomóc zdrowiu, powinniśmy połączyć aktywny relaks z indywidualnie dobraną terapią i planem treningowym. Klinika rehabilitacyjna Columna Medica dysponuje profesjonalnym zapleczem medycznym, a także strefą Medical Wellness, a wszystko w otoczeniu stuletniego, sosnowego lasu. To połączenie umożliwia holistyczne podejście do pacjenta i osiągnięcie imponujących rezultatów w leczeniu.

Podczas wstępnej konsultacji z fizjoterapeutą dobierany jest indywidualny zestaw badań, które sprawdzą nasz układ kostno-szkieletowy. Za pomocą systemu DIERS formetric 4D, nowoczesnego urządzenia do analizy kręgosłupa i postawy specjaliści Columna Medica przeprowadzają statyczną i dynamiczną analizę ciała, co ważne, bez użycia promieniowania rentgenowskiego. Następny krok to indywidualnie dobrany program ćwiczeń i rehabilitacji, połączony z zabiegami pielęgnacyjnymi w standardzie premium. Kilka dni spędzonych w skupieniu i koncentracji na własnym zdrowiu pozwoli szybko wrócić do pracy z energią i bez dolegliwości bólowych.

Mocny kręgosłup w biznesie

Jeżeli odczuwamy dyskomfort związany z pracą siedzącą, musimy pamiętać, że nasi pracownicy mogą czuć się podobnie. O tym, że dobre samopoczucie wpływa na efektywność zespołu, wszyscy już wiedzą. Nie wystarczy jednak nowocześnie zaaranżowane biuro. Warto zainwestować w wiedzę na temat prawidłowej pozycji przy biurku oraz zaleceń, które poprawią ich kondycję zdrowotną. Jak to zrobić?

Klinika Columna Medica dysponuje specjalnie przystosowanym pomieszczeniem, w którym przeprowadza szkolenia z zakresu ergonomii stanowiska pracy. Wśród mebli znajduje się fotel, którego konstrukcja znacząco zmniejsza ucisk na rdzeń kręgowy, a także biurko z regulowaną wysokością blatu, pozwalające pracować dynamicznie, zmieniając pozycję z siedzącej na stojącą. Ergoroom ma za zadanie wskazać błędy, jakie popełniamy na co dzień i pomóc wypracować prawidłowe nawyki. Takie szkolenie jest praktycznym dopełnieniem programów biznesowych oferowanych przez Columna Medica.

Inwestując w swoje zdrowie i kondycję pracowników, tworzysz mocny kręgosłup dla sukcesu swojej firmy. Czas pomyśleć o przyszłości.