Światowy Dzień Optymisty odbędzie się w Polsce!

21 sierpnia br. w Ostródzie zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Stanie się to podczas Światowego Festiwalu Optymizmu. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, a samo święto optymistów będzie obfitowało w mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Pierwszym, dużym wydarzeniem, na które zaprasza Fundacja jest Światowy Festiwal Optymizmu. Tegoroczna edycja odbędzie się już 21 sierpnia w Ostródzie. Właśnie tego dnia zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Wydarzenie ma odbywać się cyklicznie co roku, jako punkt kulminacyjny działalności organizacji. To duża, masowa impreza, która z roku na rok ma skupiać wokół siebie coraz więcej pozytywnie nastawionych do życia osób. W tym dniu zostanie ogłoszony zwycięzca Plebiscytu Optymista Roku 2016. Na gości festiwalu czekać będzie mnóstwo atrakcji, m. in. Marcin Muszyński zadba oto, aby dzień ten był magiczny, wszyscy goście będą mogli zatańczyć wraz z Rafałem Maserakiem, Bilguun Ariunbaatar będzie czytał dzieciom bajki, wystąpi Majka Jeżowska. Zaplanowane jest również przedstawienie MAY DAY 2, w którym występują Michał Koterski, Michał Milowicz, Marcin Mroczek czy Marek Włodarczyk. Odbędą się też spotkania autorskie z Jerzym Gruzą i Władysławem Kozakiewiczem, a także spotkanie z Aleksandrem Dobą – znanym polskim podróżnikiem.

Kolejnym krokiem będzie realizacja celów statutowych Fundacji. Będą one realizowane poprzez promocję i edukację optymizmu w codziennym życiu, nauce i biznesie: publikacje, warsztaty i szkolenia, a także organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, które w praktyce będą miały zaszczepić w ludziach ideę optymizmu i przekonywać o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia. W celu realizacji przyjętych założeń, Fundacja będzie podejmować współpracę z organizacjami pozarządowymi, podmiotami prywatnymi i mediami oraz organami administracji na różnych szczeblach organizacyjnych.

Statut Fundacji oraz jej działania można poznać na stronie internetowej oraz śledzić aktualności poprzez kanał Facebook.  Na stronie Fundacji pojawi się także szczegółowy harmonogram festiwalu wraz z gwiazdami i atrakcjami.