Zdrowy i spokojny sen? Naturalnie z Pukka Night Time

Sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas nocnego odpoczynku w organizmie zachodzi wiele bardzo istotnych procesów. Wpływa znacząco na działanie mózgu, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Odgrywa bardzo ważną rolę w procesie regeneracji. Odświeża ciało i umysł, w tym czasie następuję odbudowa centralnego układu nerwowego oraz odnowa komórkowa.

Po co nam sen?
Statystycznie każdy człowiek przesypia ok. 20 lat swojego życia! Warto więc zadbać o to, aby wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie.

Brak snu może prowadzić do wielu zaburzeń. Bez niego mózg i ciało nie może w pełni wypocząć ani odpowiednio się zregenerować. Metabolizm zaczyna szwankować a zdolność skupienia i koncentracji znacznie spada. Jeśli taki stan znacznie się przedłuża, może doprowadzić do spadku ogólnej formy i wydolności organizmu a nawet do powstania wielu cięższych chorób.


Obecnie szacuje się, że na bezsenność cierpi ok. 20% Europejczyków. Powodów tej przypadłości jest wiele, ale najczęściej głównym podłożem są problemy w życiu prywatnym, stres i napięcie związane z pracą, oraz zdarzenia, którym towarzyszą silne stany emocjonalne.


Bezsenność to nie tylko problemy z zaśnięciem. Do zaburzeń snu zalicza się również częste budzenie się w nocy, zbyt wczesne przebudzanie się rano jak również problem z ponownym zaśnięciem. Ciekawostką jest, że problem ten dotyczy dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn.

Gdy zmagasz się z bezsennością
Sen powinien być czasem odprężenia i odpoczynku. Żeby tak się stało, musimy o to zadbać. Nie jest to trudne, ale wymaga od nas wprowadzenia kilku istotnych zmian oraz rezygnację z niektórych dotychczasowych przyzwyczajeń.

 • Wstawaj codziennie o tej samej godzinie. Nasz organizm lubi systematyczność, warto też wyznaczyć sobie stały rozkład dnia i wszystko wcześniej zaplanować.
 • Jedz regularne posiłki. To ważne aby nie zaburzać procesów metabolicznych. Pamiętaj też, żeby nie objadać się na noc. Pełny żołądek może być przyczyną problemów z zaśnięciem. Ostatni posiłek dobrze jest zjeść 3 godziny przed snem, warto też zadbać, aby był on lekkostrawny.
 • Nie pij alkoholu. Szczególnie bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Zrezygnuj również z coli, kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę.
 • Przygotuj organizm do snu. Dobrze jest wziąć ciepłą kąpiel. Dodatek odpowiednich olejków aromatycznych ułatwia zasypianie i działa odprężająco;
 • Zrezygnuj z wieczornych ćwiczeń. Wzmożony wysiłek fizyczny pobudzająco.
 • Zadbaj o komfort snu. Ludowe przysłowie mówi „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” i jest w tym dużo prawdy. Nasze łóżko powinno być wygodne, a pościel świeża. Dobrze jest też przed snem wywietrzyć sypialnię i to niezależnie od pory roku. Świeże powietrze ułatwia zasypianie.
 • Wypij herbatkę wspierającą dobry sen.

Zadbaj o komfort 1/3 części swojego życia, naturalnie!

Noc to nie czas na słowa. Gdy oddajesz się błogiemu relaksowi, pozwól by szept zastąpił zgiełk. Odpowiednio dobrana kompozycja ziół zawarta w herbacie Pukka Night Time ma działanie relaksujące oraz odprężające. Pomaga w zasypianiu i spokojnym śnie przez całą noc. Ukojenie przynosi dawka kwiatu owsa, uspokajającej lawendy i jedwabiście słodkiego kwiatu lipy.
Herbata Pukka Night Time zawiera najwyższej jakości ekologiczne składniki. Dlatego jej smak jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzięki ogromnej wiedzy Sebastiana Pole, wybitnego specjalisty ds. ziół oraz całego zespołu Pukka, który odpowiada za kontrolę jakości Pukka, możemy rozkoszować się tak niesamowitymi i pysznymi herbatami jak ta.

Kwintesencja Pukka Night Time:
Waleriana - poleca się ją we wszystkich dolegliwościach związanych z napięciem i niepokojem. To silny środek uspokajający, rozluźniający napięte mięśnie, włączając w to serce. Waleriana sprzyja też niezakłóconemu i zdrowemu rytmowi snu.
Ashwaganda - to podstawowe ajurwedyjskie zioło działające na system nerwowy, zapewnia odżywienie i siłę osłabionym, nadwyrężonym nerwom. Zmniejsza symptomy nadpobudliwości i niepokoju.
Gotu Cola i Bhiringaraj - uspokoją rozedrgany i niespokojny umysł relaksując jednocześnie centralny układ nerwowy.
Głóg - wzmacnia serce i pobudza go do prawidłowego funkcjonowania. Zmniejsza też związane ze stresem dolegliwości.
Gałka Muszkatołowa - ma znakomite właściwości nasenne, oraz relaksujące układ nerwowy. Jest czasowym środkiem uspokajającym, zapobiegającym nocnym pobudkom.
Fennel czyli koper włoski - ma niezwykłe właściwości aromatyczne pomagające uspokoić podrażniony żołądek i zaburzone trawienie.

Usiądź więc wygodnie i rozkoszuj się wyjątkową jakością ziół oraz efektami pracy całego zespołu Pukka.

Już jedna filiżanka odblokuje przed tobą drogę do błogiego snu. Spróbuj więc i dobranoc.

Wybieraj świadomie

 • 100% naturalne składniki
 • Bez GMO
 • Certyfikat ekologiczny Soil Association
 • Certyfikat Europejskiego Rolnictwa Ekologicznego
 • Odpowiednie dla wegan
 • Odpowiednie dla wegetarian

Wszystkie produkty Pukka posiadają certyfikat Europejskiego Rolnctwa Ekologicznego oraz Soil Association. To wyjątkowe wyróżnienia, które przyznawane są produktom gwarantującym najwyższą jakość, a także tym, które odpowiadają restrykcyjnym normom i wymogom unijnym.

Pukka to siła natury płynąca z serca Indii. Firma powstała w Wielkiej Brytanii w 2001 roku jako efekt połączenia fascynacji starożytną filozofią zdrowia i dobrego samopoczucia Ajurweda („sztuka życia mądrze”) oraz zielarstwem i ekologią.

Misją Pukki jest propagowanie świadomości, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi i posiadamy moc dbania o własne zdrowie w harmonii z naturą. Ajurweda mówi o przeżywaniu danego nam czasu w pełny sposób i utrzymywaniu siebie w doskonałej formie. Pukka w języku hindi oznacza „doskonały, najwyższej jakości” i odzwierciedla całą filozofię firmy.

Produkty marki Pukka dostępne są w sklepie internetowym: dobrysen.biowitalni.pl
Herbata Night Time cena: 19,90zł