Cała Polska Myje Ręce

Mycie rąk to czynność, która towarzyszy nam każdego dnia. Niestety większość osób poświęca tej czynności zaledwie kilka sekund, czyli znacznie za mało. To właśnie nasze ręce są głównym nośnikiem bakterii, a na jednym centymetrze sześciennym dłoni może znajdować się ich aż 5 mln!

Statystyki przedstawione przez Journal of Environmental Health, są niepokojące. Pokazują one, że aż 95% społeczeństwa myje ręce w nieprawidłowy sposób! Dopiero po 15 sekundach mycia z naszych rąk znika ok. 90% szkodliwych drobnoustrojów. Wydłużając ten czas dwukrotnie, możemy usunąć niemal wszystkie. Bakterie, które gromadzą się na naszych dłoniach zagrażają naszemu zdrowiu. Niemal 70% zakażeń i zatruć to efekt brudnych rąk. Prawidłowe mycie rąk to efektywny sposób, żeby zabezpieczyć się przed chorobami takimi jak tyfus, cholera, gronkowiec czy grypa. Warto wiedzieć, że dbanie o higienę rąk zmniejsza ryzyko infekcji dróg oddechowych o 16%, a biegunki aż o 47%.

Cała Polska Myje Ręce to kampania społeczna organizowana od dwóch lat przez Katedrę Public Relations i Komunikacji Marketingowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzona jest natomiast przez studentów specjalizacji public relations. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, o tym jak ważna jest higiena dłoni. Kampania realizowana jest głównie w Polsce, ale ze swoim materiałem dociera również za granicę. Studenci w ramach akcji prowadzą lekcje edukacyjne w żłobkach, przedszkolach oraz szkołach. Podczas takich spotkań dzieci poprzez zabawę dowiadują się, jak ważne jest mycie rąk i uczą się w jaki sposób prawidłowo je myć.

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią CPMR na kanałach w mediach społeczności owych.

Facebook – Cała Polska Myje Ręce

Twitter – @MyjemyRece

Pinterest – Cała Polska Myje Ręce

Blog – www.calapolskamyjerece.blogspot.com

Instagram – myjemyrece

YouTube – Cała Polska myje ręce