Żele intymne - dlaczego warto z nich korzystać?

Brak odpowiedniego nawilżenia podczas intymnych zbliżeń to problem, który dotyka stale rosnącą grupę kobiet. Jego brak może doprowadzić nie tylko do bolesnych otarć, ale całkowicie odebrać chęć do zbliżeń i radość płynącą z seksu. Na szczęście w prosty sposób można temu zapobiec.

Suchość pochwy to problem, który dotyka coraz więcej kobiet. Przyczyn takie stanu może być wiele. Brak odpowiedniego nawilżenia to najczęściej konsekwencja nieleczonych zaburzeń hormonalnych, zażywania niektórych leków, silnego stresu czy życia w ciągłym biegu. Czynniki te występują coraz częściej i niestety nie zawsze mamy na nie wpływ. Dlatego liczba kobiet z tą dolegliwością stale się powiększa.

Odpowiednia wilgotność części intymnych ma znaczenie nie tylko podczas gry wstępnej, ale i całego aktu seksualnego. Jego brak może prowadzić do obtarcia naskórka, narządów płciowych oraz innych mechanicznych uszkodzeń. Te z kolei mogą mieć dalsze, poważniejsze konsekwencje. Zbliżenia z partnerem powodują ból, a co za tym idzie - spadek libido i brak przyjemności podczas kontaktów seksualnych.

Skuteczne rozwiązanie

Jak więc poradzić sobie z brakiem wilgotności? Dobrym rozwiązaniem będą żele intymne. Spośród wielu dostępnych na rynku warto wybierać takie, do których mamy zaufanie. Dla kobiet borykających się z suchością pochwy polecane są m.in. Durex Play Żel Intymny Nawilżający na bazie wody lub zapewniający 3-krotnie dłuższe nawilżenie Durex Play Perfect Glide na bazie silikonu.

Ponadto, przyjemność płynąca ze zbliżeń z użyciem żeli intymnych jest dużo większa i odczuwana przez obojga partnerów. Żele intymne możemy spotkać w różnych smakach, kolorach i zapachach. Niektóre służą dodatkowo do masażu: Żel Durex Play 2w1.

Sposób na nudę?

Warto pamiętać, że satysfakcja płynąca z chwil spędzonych razem przekłada się także na inne sfery związku. I choć nie każda para potrzebuje wysublimowanych gadżetów, z pewnością warto poszukać inspiracji na zewnątrz. - Szeroka oferta tego typu produktów o różnych smakach, zapachach i kolorach umożliwia wybór żelu odpowiadającego aktualnym potrzebom i pozwala urozmaicić zbliżenie.