Szukasz sposobu na zdrowie i kondycję? Postaw na basen!

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do zachowania dobrej kondycji wystarczy zaledwie 150 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo. Jaką formę ruchu polecają specjaliści? Między innymi pływanie, które jest jedną z najczęściej wybieranych aktywności sportowych w Polsce i korzystnie wpływa na zdrowie i kondycję. Udając się na basen, łączymy więc przyjemne z pożytecznym!

Pływanie – dobry wybór na aktywność

Ostatnie badania CBOS wykazały, że pływanie jest drugim najpopularniejszym sportem uprawianym przez Polaków. Wiele osób uważa, że je za przyjemniejsze od biegania i tańsze od jazdy na rowerze.

Popularność pływania wynika jednak przede wszystkim z korzyści, jakie daje – przede wszystkim tych prozdrowotnych. Pozwala:

·         zrzucić zbędne kilogramy;

·         poprawić kondycję i wytrzymałość;

·         skorygować wady postawy;

·         poprawić koordynację ruchową;

·         usprawnić pracę układu krążenia i oddechowego;

·         zmniejszyć bóle stawów.

Szukasz sposobu na zdrowie i kondycję? Postaw na basen!Szukasz sposobu na zdrowie i kondycję? Postaw na basen! 

Pływanie na basenie polecane jest zwłaszcza osobom, które mają siedzącą pracę albo chcą postawić pierwszy krok na drodze do zdrowszego trybu życia. Praca na home-office, często w mało ergonomicznych warunkach i ogólne zasiedzenie spowodowały wiele dolegliwości wśród Polaków. W tym wypadku pływanie może pełnić rolę profilaktyczną oraz rehabilitacyjną. To również doskonały sposób na jesienne wzmocnienie organizmu – zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy wciąż zagraża nam widmo zachorowań na COVID-19.

Wizyta na basenie dobrze przygotowana

Szukasz sposobu na zdrowie i kondycję? Postaw na basen!Szukasz sposobu na zdrowie i kondycję? Postaw na basen! 

Wizyty na basenie będą przyjemniejsze, jak właściwie się do tego przygotujemy. Strój, klapki, okularki, czepek, ręcznik – tego nie może zabraknąć w naszej torbie. Warto jednak zwrócić uwagę aby sprzęt był odpowiednio dopasowany i jakościowy, np.: okularki z mikrometryczną regulacją aby idealnie pasowały do twarzy czy szybkoschnące ręczniki z mikrofibry, oferowane między innymi przez Decathlon.

Wybór innowacyjnych, dobrze zaprojektowanych i przemyślanych funkcjonalnie produktów pozwoli nam czerpać z pływania więcej przyjemności, ale też szybciej zorganizować wizytę na basenie. Pamiętajmy o tym aby mieć ze sobą saszetki na mokre rzeczy (tzw. Lifechanger’y), torby z wodoszczelnymi kieszeniami, czy plecaki ze specjalnym miejscem na sprzęt i akcesoria. A to tylko niektóre z produktów, które mogą ułatwić życie osobom rozważającym pływanie jako swoją aktywność. Warto zapoznać się z ofertą sklepów, które mają wiele marek i duży wybór produktów, np. Decathlon, i to nie tylko ze względu na dobrze skrojoną i bogatą ofertę, ale także gwarancję znalezienia różnorodnych i jakościowych akcesoriów w przystępnych cenach i co ważne w jednym miejscu.

Zwłaszcza teraz, jesienią i zimą polecamy wizyty na basenie, korzystajmy z aktywności dla zdrowia i naszego dobrego samopoczucia.