Pandemia koronawirusa wraca? Ministerstwo wydaje nowe rozporządzenie covidowe. Obowiązuje od 31 października

Od 31 października w życie wchodzi nowe rozporządzenie covidowe. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że utrzymany zostaje dotychczasowy nakaz noszenia maseczek w niektórych miejscach. Co jeszcze się zmienia?

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 31 października wchodzi w życie nowe rozporządzenie w związku z pandemią koronawirusa. Ma ono dotyczyć przedłużenia zakazów i nakazów związanych z zagrożeniem COVID-19.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Więcej bieżących informacji na temat koronawirusa w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe rozporządzenie covidowe. Obowiązuje od 31 października

Nowe rozporządzenie ministerstwa zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, w którym pojawiła się nowelizacja wcześniej obowiązującego rozporządzenia odnośnie nakazów i zakazów w związku z możliwością ponownego wystąpienia zagrożenia pandemicznego. Co wiadomo o nowych ustaleniach?

  • Zgodnie z nowelizacją obowiązek zakrywania ust i nosa w szpitalach, placówkach medycznych (wszystkich miejscach, w których prowadzona jest działalność lecznicza) oraz aptekach zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 r.
  • Rozporządzenie jest ważne od 31 października 2022 r. 

Nie zmieniono innych zasad, także tych dotyczących swobodnego podróżowania, konieczności odbycia kwarantanny lub izolacji.

Problemy z oczami związane z COVID-19Czerwone oczy, światłowstręt, swędzenie i ból w oku - czy tak może objawiać się COVID-19?

Ministerstwo Zdrowia przedłuża obowiązek noszenia maseczek

Według nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, przedłużenie obostrzeń związane jest z "aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem". Jednocześnie, jak zaznacza ministerstwo, projekt ma związek z:

Sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Jak obecnie wygląda sytuacja covidowa w Polsce? 30 października 2022 r. potwierdzono 158 nowych zakażeń koronawirusem oraz 17 zgonów. Między 20 a 26 października 2022 r. odnotowano 6656 zakażeń, z czego 1285 przypadków było "ponownym zakażeniem wirusem". W tym okresie zmarło 100 osób z COVID-19.

Operacja bariatrycznaOtyłość - dlaczego leczenie chirurgiczne pomaga tylko kilku procentom Amerykanów?

Więcej o: