Zamość. Sanepid szuka osób, które brały udział w nabożeństwach. Zakażony jest wikary

Służby sanitarne poszukują osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym koronawirusem wikarym. Sprawa dotyczy osób uczestniczących w nabożeństwach w miejscowości Łabuń w powiecie zamojskim.
Zobacz wideo „Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy”

Szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu apeluje o kontakt ze służbami osób, które brały udział w nabożeństwach z udziałem zakażonego wikarego. Mężczyzna uczestniczył w mszach i procesjach, które odbywały się w powiecie zamojskim od 13 do 17 marca.

Koronawirus. Sanepid prosi o kontakt

- Niedaleko Zamościa mamy potężne ognisko i tu już nie jestem tak optymistyczny jak poprzednio. W Łabuniach mamy sytuację, kiedy ksiądz wikariusz z miejscowego kościoła ma potwierdzoną obecność koronawirusa. Czekamy na informację z kwarantanny od pozostałych osób, między innymi proboszcza i organisty. Niestety, ale wiele osób uczestniczyło w obrzędach religijnych - powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". Osoby, które w tym czasie uczestniczyły w nabożeństwach w tej miejscowości, proszone są o kontakt z zamojskim sanepidem pod numerami: (84) 639 36 91 w. 260, 606 535 497, 535 043 969, 884 494 972, 664 597 946 lub (84) 627 10 59.

Poza Łabuniem i Majdanem Ruszkowskim także Żdanów jest wymieniony w komunikacie sanepidu jako obszar, na którym działał zakażony wikary. - W czasie rekolekcji było w kościele bardzo mało osób. Mieszkańcy Żdanowa mieli świadomość, co się dzieje. Sami rezygnowali z uczestnictwa w mszy, zanim władze wydały stosowne zarządzenia w tej sprawie - przekonuje proboszcz parafii św. Stanisława B.M. Według księdza Jacka Raka na razie żaden z wiernych nie zgłosił złego samopoczucia. Dodatkowo wikary ostatni raz był w tej miejscowości prawie dwa tygodnie temu, podczas rekolekcji.

Do zamojskiego sanepidu od wczoraj zgłaszają się wierni, którzy mogli mieć kontakt z wikarym podczas mszy. Do godziny 14:00 w czwartek 26 marca służby sanitarne wydały aż 140 decyzji o poddaniu się kwarantannie wobec tych osób.

Więcej o:
Komentarze (42)
Zamość. Sanepid szuka osób, które brały udział w nabożeństwach. Zakażony jest wikary
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 37 razy 33

  Bo, jak twierdzili Szumowski i Gądecki, więcej mszy to nasze większe bezpieczeństwo.
  Gdybym był wierzący, to bym napisał, że kogo Bóg chce pokarać, temu rozum odbiera.

 • aprilapril

  Oceniono 29 razy 25

  Sanepidzie.
  Nie dzialajcie przeciw woli katolikow!
  Oni jak beda chcieli to wylecza sie modlitwa do panienki, a jak nie, to maja od reszty duza lepsza sytuacje bo se pojda do domu ojca.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 20 razy 18

  A pan Antoni M twierdzi, że ograniczenia ilości osób na mszach powoduje
  "Konsekwencje dla naszego życia duchowego, dla naszego stanu psychicznego, dla naszej duchowości – są w sposób oczywisty niesłychanie negatywne."
  CZY ABY ŻYCIE NIE JEST WAŻNIEJSZE OD NASZEJ "DUCHOWOŚCI"????

 • starszy-65

  Oceniono 18 razy 14

  Ja mam jedno pytanie: po jaką cholerę ich szukać?, kiedy można teren odizolować przy pomocy wojska i policja a wierni razem z klerem niech czekają spokojnie na pomoc Boga i Kościoła.

 • wino0000006

  Oceniono 17 razy 11

  Znakomicie - niech tam robią te swoje spędy pisokatole - szybciej wymrzecie, szybciej uwolnicie ten kraj od waszego ciężaru głupoty.

 • mreck

  Oceniono 15 razy 11

  Ale że co? Z proboszczem i onanistą?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 10

  katole przez 1000 lat rujnowały nasz piękny kraj, a teraz postanowiły nas wyeksterminować!
  czego nie udało się zrobić Hitlerowi i Stalinowi to teraz kilku moherów z kolegami klechami dokona bez problemu...
  na prawdę nie możecie przez kilka niedziel przestać łazić do kościoła? co za mania samobójcza

 • owca888

  Oceniono 11 razy 9

  Za to Gądeckiego należałoby wychłostać po jajajch. Mordercy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX