Koronawirus w Hiszpanii. Karetki przewożące zakażonych seniorów obrzucone kamieniami

We wtorek karetki przewożące 28 seniorów zakażonych koronawirusem do nowego domu opieki w mieście na południu Hiszpanii zostały obrzucone kamieniami. W stronę interweniujących policjantów rzucano materiałami wybuchowymi. - Mieszkańcy myśleli, że chorzy będą swobodnie chodzić po ulicach i zarażać innych - powiedział burmistrz miasteczka.

Jak podaje hiszpański portal ABS-CBN News za Agence France-Presse, we wtorek grupa młodych ludzi zaatakowała karetki przewożące 28 starszych pacjentów zakażonych koronawirusem. Grupa chciała zapobiec umieszczeniu seniorów w domu opieki w mieście La Linea de Concepcion w Andaluzji na południu Hiszpanii.

Protestujący próbowali zablokować drogę karetek, parkując samochód na środku drogi. Kiedy seniorzy przyjechali na miejsce, grupa mieszkańców zaczęła rzucać kamieniami i wykrzykiwać obelgi w kierunku ambulansów. W stronę policjantów, którzy interweniowali, poleciały materiały wybuchowe. Jeden z nich eksplodował, nikomu się jednak nic nie stało. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 25 lat.

Mieszkańcy myśleli, że chorzy będą swobodnie chodzić po ulicach i zarażać innych

- powiedział burmistrz miasteczka Juan Franco, jednocześnie potępiając zachowanie protestujących.

Seniorzy musieli zostać czasowo przeniesieni do La Linea, gdyż ich dom opieki w Alcala del Valle pod Malagą miał zostać zdezynfekowany. W ośrodku bowiem doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły.

Epidemia koronawirusa w Hiszpanii

- Mamy 4089 ofiar śmiertelnych. 67 procent z nich to osoby powyżej 80. roku życia. 87 procent zmarłych to osoby powyżej 70. roku życia - przekazał w czwartek Fernando Simon, szef hiszpańskich służb ratunkowych. Hiszpania jest obecnie drugim na świecie krajem po Włoszech, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne koronawirusa.

W Hiszpanii liczba stwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wynosi obecnie 56 197. Najwięcej nowych zakażeń oraz zgonów notuje się w Madrycie oraz Katalonii. 

Zobacz wideo Na Okęciu wylądował samolot z zakupionym w Chinach wyposażeniem ochronnym dla służb medycznych
Więcej o:
Komentarze (299)
Koronawirus w Hiszpanii. Karetki przewożące zakażonych seniorów obrzucone kamieniami
Zaloguj się
 • albrecht_kalba

  Oceniono 323 razy 319

  Spod pudru cywilizacji zaczyna wyłaniać się ta prawdziwa, zwierzęca morda człowieka.

 • preczzglupota

  Oceniono 232 razy 222

  tak jak traktujemy najslabszych i zwierzeta, takim jestesmy spoleczenstwem.

 • nicto_mk

  Oceniono 78 razy 70

  W obliczu takich kataklizmów widać ile warta jest nasza cywilizacja zbudowana na plastiku, wirtualnych wartościach (także ekonomicznych) i wymyślonych przez marketing pseudopotrzebach.

 • kaviar100

  Oceniono 109 razy 61

  Tak na marginesie 5% ludności Portugalii są analfabetami. W Hiszpanii podobnie. Patola Zachodu żyjąca z turystyki.

 • martha.wise

  Oceniono 50 razy 50

  Droga młodych od korona-party do linczów jest zadziwiająco krótka.

 • rumpa

  Oceniono 48 razy 40

  No proszę, wczoraj dokładnie zdaje się to napisałam - że staruszki będą się bały chodzić po ulicach. Przyznam że się myliłam i jestem zaskoczona że tak szybko. Myślałam że ludzie jeszcze z miesiąc wytrzymają.
  Nawiasem mówiąc - kichowato się czuję. Kaszlę, gorączka itd. Biorąc pod uwagę że mam dwie na pewno a trzecią prawdopodobnie choroby autoimmunologiczne, plus ciężką anemię - moje ciało nie przyswaja żelaza a nie miałam czasu na niewinne rozrywki jak kroplówka w szpitalu z racji mamy i babci oraz trzy zapalenia płuc na koncie i słabe nery - może być tak sobie.
  Pozdrawiam wszystkich szlachetnych naiwniaków i idę sobie spokojnie dogorywać .
  Na szczęście już się nie muszę martwić jak mama poradzi sobie z babcią. To duża ulga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX