Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzono 58 nowych przypadk闚 zaka瞠nia. Dwie osoby zmar造

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowa這 o 58 nowych przypadkach zaka瞠nia koronawirusem. Dwie osoby zmar造.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z województwa mazowieckiego, ośmiu osób z województwa podkarpackiego, trzech osób z województwa podlaskiego, trzech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch osób z województwa opolskiego oraz po jednej osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1221, z czego 16 osób zmarło.

Zobacz wideo

Szumowski: Skala epidemii zależy od nas

Czego należy spodziewać się w przyszłości? W czwartek w rozmowie z Gazeta.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że "mamy drastycznie różne przebiegi epidemii." - Mamy japońską krzywą, którą udało się wypłaszczyć. Mamy krzywą hiszpańską czy włoską, gdzie to poszybowało pionowo. I teraz, kiedy będzie szczyt, to naprawdę zależy od nas, od nas jako Polaków - mówił.

Minister odpowiadał również na pytanie o liczbę chorych, którą jest w stanie przyjąć polska służba zdrowia. Zapewnił, że gotowych jest 10 tys. miejsc w szpitalach naraz. - Oczywiście wtedy, kiedy będziemy chronili naszych medyków, naszych laborantów, bo tylko w takiej sytuacji mamy szanse, żeby miał kto nas leczyć - doprecyzował.  

Wi璚ej o:
Komentarze (115)
Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzono 58 nowych przypadk闚 zaka瞠nia. Dwie osoby zmar造
Zaloguj si
 • ar.co

  Oceniono 54 razy 42

  A co z tymi, kt鏎zy zmarli poza szpitalami, i kt鏎ym nie robi si - nawet po鄉iertnie - test闚, 瞠by nie pogarsza statystyki?

 • pynkyp

  Oceniono 33 razy 25

  Przecietny polski misiek po 40tce ma choroby wspolistniejace troche glupio pisac to samo caly czas

 • togo13

  Oceniono 18 razy 16

  Dlaczego tak ma這 wykonuje si test闚 ? Przyk豉d p. Szyma雟kiego z Gda雟ka, - i tak p騧no ? Artyku obok. Boicie si prawdy, 瞠 w Polsce jest b. du穎 zaka穎nych ? Nie martwicie si lud幟i, tylko interesiki polityczne wam w g這wie .

 • cleryka

  Oceniono 18 razy 16

  Im wi璚ej test闚 wykonuj ,tym wi璚ej dziennie zaka穎nych ludzwykrywaja,a nie mo積a by這 wcze郾iej wi璚ej bada. Boj si o te 100 tys. os鏏 na przymusowej kwarantannie...je郵i do 10 maja zd捫,to Rz康 p鎩dzie si buja....

 • marek_k62

  Oceniono 16 razy 14

  Razy minimum 10. Brak test闚 i wpisywanie jako przyczyny zgonu choroby wiod帷ej, gdy bezpo鈔edni przyczyn jest zaostrzenie przebiegu w wyniku zaka瞠nia koronawirusem. To tak jakby choremu z POChP wpisywa to jako przyczyn gdy w rzeczywisto軼i umiera na ostr niewydolno嗆 kr捫eniowo oddechow w powik豉niu POChP...

 • zyks

  Oceniono 11 razy 11

  K豉mi co do ilo軼i zara瞠, k豉mi co do ilo軼i ofiar. Ich dane, to takie, kt鏎ych ju niespos鏏 ukry. Ale nie robi masowych test闚 przesiewowych i dlatego bezobjawowi (albo jeszcze bez objaw闚) zara瞠ni masowo zara瘸j innych a ponadto nie ma ich w statystyce. Oczywista oczywisto嗆, 瞠 jest ich wielokrotnie wi璚ej, ni oficjalnych "zara穎nych". K豉mi co do ilo軼i ofiar, bo poza szpitalami ludzie umieraj tak瞠 w domach - robi wszystko, 瞠by ich nie uwzgl璠nia. Wszystko po to, 瞠by nie by這 "przes豉nek" dla stanu wyj徠kowego. Aby tylko do 10 maja. A potem, z prezydentem Adriankiem: hulaj dusza, piek豉 nie ma !

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX