Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzono 58 nowych przypadk闚 zaka瞠nia. Dwie osoby zmar造

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowa這 o 58 nowych przypadkach zaka瞠nia koronawirusem. Dwie osoby zmar造.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z województwa mazowieckiego, ośmiu osób z województwa podkarpackiego, trzech osób z województwa podlaskiego, trzech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch osób z województwa opolskiego oraz po jednej osobie z województwa pomorskiego i wielkopolskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1221, z czego 16 osób zmarło.

Zobacz wideo

Szumowski: Skala epidemii zależy od nas

Czego należy spodziewać się w przysz這軼i? W czwartek w rozmowie z Gazeta.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że "mamy drastycznie różne przebiegi epidemii." - Mamy japońską krzywą, którą udało się wypłaszczyć. Mamy krzywą hiszpańską czy włoską, gdzie to poszybowało pionowo. I teraz, kiedy będzie szczyt, to naprawdę zależy od nas, od nas jako Polaków - mówił.

Minister odpowiadał również na pytanie o liczbę chorych, którą jest w stanie przyjąć polska służba zdrowia. Zapewnił, że gotowych jest 10 tys. miejsc w szpitalach naraz. - Oczywiście wtedy, kiedy będziemy chronili naszych medyków, naszych laborantów, bo tylko w takiej sytuacji mamy szanse, żeby miał kto nas leczyć - doprecyzował.  

Wi璚ej o: