Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa śląskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 7 osób z województwa lubuskiego, 6 osób z województwa małopolskiego, 5 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego i 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1163, z czego 14 osób zmarło.

Szumowski: Skala epidemii zależy od nas

Czego należy spodziewać się w przyszłości? W czwartek w rozmowie z Gazeta.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że "mamy drastycznie różne przebiegi epidemii." - Mamy japońską krzywą, którą udało się wypłaszczyć. Mamy krzywą hiszpańską czy włoską, gdzie to poszybowało pionowo. I teraz kiedy będzie szczyt to naprawdę zależy od nas, od nas jako Polaków - mówił.

Minister odpowiadał również na pytanie o liczbę chorych, jaką jest w stanie przyjąć polska służba zdrowia. Zapewnił, że gotowych jest 10 tys. miejsc w szpitalach na raz. - Oczywiście wtedy, kiedy będziemy chronili naszych medyków, naszych laborantów, bo tylko w takiej sytuacji mamy szanse, żeby miał kto nas leczyć - doprecyzował.  

Zobacz wideo >>>
Więcej o: