Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa śląskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 7 osób z województwa lubuskiego, 6 osób z województwa małopolskiego, 5 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego i 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1163, z czego 14 osób zmarło.

Szumowski: Skala epidemii zależy od nas

Czego należy spodziewać się w przyszłości? W czwartek w rozmowie z Gazeta.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że "mamy drastycznie różne przebiegi epidemii." - Mamy japońską krzywą, którą udało się wypłaszczyć. Mamy krzywą hiszpańską czy włoską, gdzie to poszybowało pionowo. I teraz kiedy będzie szczyt to naprawdę zależy od nas, od nas jako Polaków - mówił.

Minister odpowiadał również na pytanie o liczbę chorych, jaką jest w stanie przyjąć polska służba zdrowia. Zapewnił, że gotowych jest 10 tys. miejsc w szpitalach na raz. - Oczywiście wtedy, kiedy będziemy chronili naszych medyków, naszych laborantów, bo tylko w takiej sytuacji mamy szanse, żeby miał kto nas leczyć - doprecyzował.  

Zobacz wideo >>>
Więcej o:
Komentarze (11)
Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 14 razy 8

  Przecież medykom oficjalnie powiedziano 'niech jadą!". Na służbę zdrowia skąpiono, bo ważniejsze było uposażenie lal telewizyjnych (i innych), żeby się, biedaczki, nie musiały frustrować, że nie stać ich co kwartał na nową torebunię od Fendi. A my, obywatele, płaciliśmy daniny jednak bardziej z myślą o tym, kto nas będzie leczył, a nie o frustracjach ekranowych bóstewek.

 • myczyoni

  Oceniono 10 razy 6

  Będą kłamać do maja. Utrzymanie władzy nie ma ceny dla PiS.

 • kataryniarski

  Oceniono 6 razy 4

  Żulowski rozpykał system: im mniej testów zrobimy, tym mniej będzie osób zakażonych!

 • saynotopis

  Oceniono 6 razy 2

  Wczoraj ostatnia informacja podawala 1009 przypadkow, obecnie jest ich 1163, wedlug ministerstwa to 43 nowe przypadki.

 • krecik111

  0

  Nie można sprawdzić skali wirusa jeśli się nie zrobi masowych testów na jego zapadalność. Możliwe ze cześć z nas już z miesiąc czy dwa miesiące temu go przechorowała i jest uodporniona. W tym momencie to całe #zostanwdomu jest g warte. Czytalam, ze dopiero teraz naukowcy z cambridge i Oxfordu zabierają się do badań, trochę późno...

 • syriusz.wila

  0

  Kłamią skruwysyny

 • leninnus

  Oceniono 14 razy 0

  43 przypadki to chyba na godzinę. Pewnie już jest w okolicach 10 000. Za kilka tygodni około 100.000 Polaków chorych. Naukowe symulacje logicznie wykazują około 100.000 do 200.000 zabitych Polaków,. To nie jest dużo bo rocznie umiera ok 400.000 Polaków, czyli spokojnie nie ma co panikować.

 • pollako

  Oceniono 1 raz -1

  Nie ma samo wyleczonych, samo ozdrowiałych i samo uzdrowionych bo nie ma szczepionki na wirusa !!
  To jak by wyleczyć zapalenie płuc bez antybiotyków !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX