Koronawirus. We Włoszech znów rośnie liczba zakażonych. Cztery tys. ofiar śmiertelnych w Hiszpanii

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarły ostatniej doby 662 osoby, czyli o 21 mniej niż w środę. Niestety we Włoszech ponownie mamy do czynienia ze wzrostem liczby zakażonych. Z kolei w Hiszpanii wirus SARS-CoV-2 doprowadził już do śmierci ponad czterech tys. osób.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła we Włoszech osiem tysięcy. Przedstawiciele włoskiej Obrony Cywilnej poinformowali, że w ciągu ostatniej doby choroba COVID-19 doprowadziła do śmierci 662 osób (w środę liczba ofiar wyniosła 683). 

Według najnowszych danych rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W środę potwierdzono 3,491 przypadki, a spadki notowano regularnie od niedzieli. Niestety w ciągu ostatniej doby badania wykazały obecność patogenu u 4,492 pacjentów. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia to ponad 74 tys. Służby poinformowały też, że ponad 10,3 tys. osób udało się wyleczyć (999 tylko wczoraj). 

Zobacz wideo Ratownicy medyczni z Częstochowy apelują o pomoc. W każdej chwili może im zabraknąć sprzętu ochronnego [Źródło: TVN24/x-news]

Koronawirus. W Hiszpanii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 4 tys. 

"Mamy 4089 ofiar śmiertelnych. 67 procent z nich to osoby powyżej 80. roku życia. 87 procent zmarłych to osoby powyżej 70. roku życia" - przekazał  Fernando Simon, szef hiszpańskich służb ratunkowych. Hiszpania jest obecnie drugim na świecie krajem po Włoszech, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne pandemii.

W Hiszpanii liczba stwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wynosi obecnie 56 197. Najwięcej nowych zakażeń oraz zgonów notuje się w Madrycie oraz w Katalonii. 

Obywatele mają nakaz pozostania w domach za wyjątkiem wyjść do pracy, na zakupy lub spacer z psem. Władze Hiszpanii kupiły w ostatnich dniach w Chinach maski, rękawice i testy na koronawirusa o łącznej wartości ponad 400 milionów euro. 

Według danych naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa na całym świecie zmarło z powodu koronawirusa ponad 22 tysiące osób, a zakażonych jest około 492 tysięcy osób.

Więcej o: