Koronawirus. We Włoszech znów rośnie liczba zakażonych. Cztery tys. ofiar śmiertelnych w Hiszpanii

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarły ostatniej doby 662 osoby, czyli o 21 mniej niż w środę. Niestety we Włoszech ponownie mamy do czynienia ze wzrostem liczby zakażonych. Z kolei w Hiszpanii wirus SARS-CoV-2 doprowadził już do śmierci ponad czterech tys. osób.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła we Włoszech osiem tysięcy. Przedstawiciele włoskiej Obrony Cywilnej poinformowali, że w ciągu ostatniej doby choroba COVID-19 doprowadziła do śmierci 662 osób (w środę liczba ofiar wyniosła 683). 

Według najnowszych danych rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W środę potwierdzono 3,491 przypadki, a spadki notowano regularnie od niedzieli. Niestety w ciągu ostatniej doby badania wykazały obecność patogenu u 4,492 pacjentów. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia to ponad 74 tys. Służby poinformowały też, że ponad 10,3 tys. osób udało się wyleczyć (999 tylko wczoraj). 

Zobacz wideo Ratownicy medyczni z Częstochowy apelują o pomoc. W każdej chwili może im zabraknąć sprzętu ochronnego [Źródło: TVN24/x-news]

Koronawirus. W Hiszpanii liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 4 tys. 

"Mamy 4089 ofiar śmiertelnych. 67 procent z nich to osoby powyżej 80. roku życia. 87 procent zmarłych to osoby powyżej 70. roku życia" - przekazał  Fernando Simon, szef hiszpańskich służb ratunkowych. Hiszpania jest obecnie drugim na świecie krajem po Włoszech, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne pandemii.

W Hiszpanii liczba stwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wynosi obecnie 56 197. Najwięcej nowych zakażeń oraz zgonów notuje się w Madrycie oraz w Katalonii. 

Obywatele mają nakaz pozostania w domach za wyjątkiem wyjść do pracy, na zakupy lub spacer z psem. Władze Hiszpanii kupiły w ostatnich dniach w Chinach maski, rękawice i testy na koronawirusa o łącznej wartości ponad 400 milionów euro. 

Według danych naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa na całym świecie zmarło z powodu koronawirusa ponad 22 tysiące osób, a zakażonych jest około 492 tysięcy osób.

Więcej o:
Komentarze (132)
Koronawirus. We Włoszech znów rośnie liczba zakażonych. Cztery tys. ofiar śmiertelnych w Hiszpanii
Zaloguj się
 • koronovirus

  Oceniono 42 razy 22

  Dobrze że w Polsce nie robi się testów, to i wyniki mamy bez porównania lepsze niż we Włoszech, rząd może ogłaszać sukces i sru na wybory!!!

 • el.pistolero

  Oceniono 42 razy 20

  Nie ma co się łudzić. Prędzej czy później każdego z nas dopadnie ten sqrwysyn. Jedni przechorują na luzie, inni ciężej, a jeszcze inni odejdą z tego świata. Najważniejsze chorować stopniowo, a nie wszyscy naraz, by nie sparaliżować służby zdrowia. Wtedy jest szansa, że dużo osób otrzyma pomoc lekarską, a co za tym idzie, szansę na przeżycie. Szczególnie ludzie 60+ i przewlekle chorzy. Głowa do góry! Damy radę!

 • next-mcgyver2

  Oceniono 22 razy 10

  Na szczęście dzienne przyrosty w Italii już są procentowo jednocyfrowe. Jeszcze kilka dni temu były dwucyfrowe. Można oczekiwać, że w końcu górka zostanie za tydzień, może 2 osiągnięta.

 • jojo2015

  Oceniono 23 razy 9

  Pisowscy prymitywni hejterzy pochodzą z planety małp, wulgarne to, obrzydliwe, tak ich wyszkolił „wuc”.

 • odowk

  Oceniono 6 razy 6

  Niedługo epicentrum pandemii przeniesie się do USA . Już za parę dni tam może być więcej wszystkich zakażeń niż we Włoszech a nawet niż w Chinach.

 • ewakostiuk

  Oceniono 12 razy 4

  A CO MY KUPILISMY I ZA ILE W CHNACH????? GDYBY NIE PRYWATNE INSTYTUCJE,DARCZYŃCY W POLSCE W DNIU DZISIEJSZYM ZABRAKŁO BY WSZYSTKIEGO .CZARNY BELZEBUB ŻEBRZE O KASĘ ,STERTYCZAŁY KA.......OR CHCE WYBORÓW, TV-PIS# 2 MLD DOPŁAT.# Obudźmy się !!! ZARAŻONYCH MAMY O JEDNO ''0'' WIĘCEJ----BRAK TESTÓW---W KOREI POŁUDNIOWEJ DZIENNIE ROBIONO 20 TYS.

 • 4ted

  Oceniono 9 razy 3

  ktoś zadał pytanie dlaczego nie zostało wykonanych marne 600 testów na posłach i senatorach? tylko się wygłupiają w tych maskach.

 • lukasz2711

  Oceniono 3 razy 3

  We Włoszech jest równia widać że obostrzenia wprowadzone przynoszą oczekiwane skutki. Teraz tylko od Włochów zależy czy krzywa pójdzie już na stałe w dół.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX