Suwałki: seniorzy otrzymają darmowe maseczki. Pojawią się w skrzynkach w ciągu najbliższych dni

Władze Suwałk zdecydowały się na zakup maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które zostaną wysłane do suwalskich seniorów. Dystrybucja maseczek ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną [Źródło: Dzień dobry TVN/x-news]

Jak podaje portal niebywalesuwalki.pl prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zdecydował się wprowadzić kolejne rozwiązanie, którego celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Władze miasta kupiły maseczki ochronne wielokrotnego użytku, które zostaną wysłane osobom starszym.

Suwalki kupiły seniorom maseczki wielokrotnego użytku. Zostaną im wysłane pocztą

- Seniorze, apeluję zostań w domu. Jeżeli zaś musisz wyjść, proszę, skorzystaj z maseczki, którą otrzymasz już w najbliższych dniach. Nie musicie po nie nigdzie przychodzić - powiedział Czesław Renkiewicz. Prezydent podkreśla, że maseczki będą dostarczone bezpośrednio do skrzynek pocztowych seniorów mieszkających w domach i mieszkaniach na terenie Suwałk.

Seniorzy nie muszą nigdzie dzwonić ani zapisywać się, by otrzymać maseczki. Miasto posiada listę adresatów. Zakupione przez miasto maseczki jeszcze w tym tygodniu mają zostać wysłane do seniorów. W następnych kilku dniach każdy starszy mieszkaniec miasta powinien mieć już dostarczoną przesyłkę.

Maseczki są wielokrotnego użytku. Do każdej przesyłki dołączona zostanie ulotka, w której spisane zostały zasady prawidłowego użytkowania maseczek. W sumie władze miasta kupiły 14 tysięcy maseczek, które zostały wyprodukowane przez lokalną firmę zajmującą się szyciem garniturów. Koszt zakupu wyniósł około 90 tysięcy złotych.

Więcej o: