Suwałki: seniorzy otrzymają darmowe maseczki. Pojawią się w skrzynkach w ciągu najbliższych dni

Władze Suwałk zdecydowały się na zakup maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które zostaną wysłane do suwalskich seniorów. Dystrybucja maseczek ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną [Źródło: Dzień dobry TVN/x-news]

Jak podaje portal niebywalesuwalki.pl prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zdecydował się wprowadzić kolejne rozwiązanie, którego celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Władze miasta kupiły maseczki ochronne wielokrotnego użytku, które zostaną wysłane osobom starszym.

Suwalki kupiły seniorom maseczki wielokrotnego użytku. Zostaną im wysłane pocztą

- Seniorze, apeluję zostań w domu. Jeżeli zaś musisz wyjść, proszę, skorzystaj z maseczki, którą otrzymasz już w najbliższych dniach. Nie musicie po nie nigdzie przychodzić - powiedział Czesław Renkiewicz. Prezydent podkreśla, że maseczki będą dostarczone bezpośrednio do skrzynek pocztowych seniorów mieszkających w domach i mieszkaniach na terenie Suwałk.

Seniorzy nie muszą nigdzie dzwonić ani zapisywać się, by otrzymać maseczki. Miasto posiada listę adresatów. Zakupione przez miasto maseczki jeszcze w tym tygodniu mają zostać wysłane do seniorów. W następnych kilku dniach każdy starszy mieszkaniec miasta powinien mieć już dostarczoną przesyłkę.

Maseczki są wielokrotnego użytku. Do każdej przesyłki dołączona zostanie ulotka, w której spisane zostały zasady prawidłowego użytkowania maseczek. W sumie władze miasta kupiły 14 tysięcy maseczek, które zostały wyprodukowane przez lokalną firmę zajmującą się szyciem garniturów. Koszt zakupu wyniósł około 90 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (13)
Suwałki: seniorzy otrzymają darmowe maseczki. Pojawią się w skrzynkach w ciągu najbliższych dni
Zaloguj się
 • thin_air

  Oceniono 31 razy 27

  szacunek Suwałki...

 • goska10001

  Oceniono 26 razy 22

  Super pomysł! Brawo Suwałki!

 • sqlap72

  Oceniono 20 razy 18

  Wiecie jaką informację w szpitalu zakaźnym w Suwałkach otrzyma senior w razie zauważenia u siebie objawów koronawirusa? Taką jak w całej Polsce seniorzy otrzymują: proszę własnym środkiem transportu dotrzeć do szpitala. Seniorzy, często samotni, którzy z racji swojego wieku czasami nie mają nawet samochodu, albo prowadząc go mogą zasłabnąć, którzy na ogół kiepsko orientują się w technologii informatycznej i przez to maja utrudniony kontakt z otoczeniem. Tego problemu genialny prezydent Duda nie widzi, nie widzi też Morawiecki i Szumowski. Są tacu durni, czy po prostu nie chcą go widzieć, bo zgon seniora to przecież ulga dla ZUS.
  PS. Włosi, tak wyśmiewani za zaniedbania, przez naszych tuzów z rządu, w takich przypadkach wysyłają ekipę, która w mieszkaniu pobiera wymaz do testów.

 • tumanek007

  Oceniono 24 razy 18

  Gratulacje!!!!

 • tc2

  Oceniono 15 razy 13

  Brawo Suwałki, genialnie prosty pomysł!
  Zachęcam do naśladownictwa prezydentów Trójmiasta!

 • magor26

  Oceniono 4 razy 4

  Są maseczki wielokrotnego użytku. N95.Mają wymienne wkłady, które starczają na 20 do 50 godzin.Po tym czasie należy je wyrzucić. Nie piszę o tych od miasta, bo ich nie widziałem, ale już są w skrzynce.Dziękuję.

 • mo_ar

  Oceniono 7 razy 3

  Pomysł super, ale nie ma maseczek wielokrotnego użytku. Po użyciu maseczkę należy wyrzucić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX