Koronawirus w Hiszpanii. Już ponad 4000 ofiar - więcej niż w Chinach

Liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii przekroczyła 4 tysiące. Poinformowały o tym służby ratunkowe tego kraju. Hiszpania jest obecnie drugim na świecie krajem po Włoszech, gdy chodzi o ofiary śmiertelne pandemii.

Według danych naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, Hiszpania jest obecnie czwartym krajem na świecie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 (zaraz po Chinach, Włochach i USA). Jednocześnie jednak wyprzedziła już Chiny jeśli chodzi o liczbę zgonów, choć wciąż daleko jej do Włoch. Z kolei w Belgii w ciągu ostatniej doby odnotowano 1298 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To ponad dwukrotnie więcej niż poprzedniego dnia.

Jak podały hiszpańskie władze, w ciągu doby wykryto ok. 8,5 tys. nowych zakażeń. To nieco mniej niż dobę wcześniej. Od wtorku do środy w kraju zmarło 738 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Madrycie, a także w Katalonii.

Koronawirus w Hiszpanii. Więcej ofiar niż w Chinach

Jak podało w czwartek przed południem ministerstwo zdrowia w Madrycie, w rezultacie choroby Covid-19 w Hiszpanii zmarło już 4 089 osób. Przypomnijmy - najgorsza sytuacja pod tym względem panuje we Włoszech, gdzie do tej pory w efekcie zakażenia koronawirusem i powikłań wywołanych chorobą zmarły dotychczas 7503 osoby.

Jak podało WHO, koronawirus dotarł już na wszystkie kontynenty. Pacjenci zakażeni SARS-CoV-2 zostali zdiagnozowani we wszystkich 196 państwach świata. Liczba zakażonych wzrosła dziś do 474 204 osób. na całym świecie zmarło już ponad 22 tys. osób.

Zobacz wideo Premier zapowiada
Więcej o:
Komentarze (8)
Koronawirus w Hiszpanii. Już ponad 4000 ofiar - więcej niż w Chinach
Zaloguj się
 • e.duticalo

  Oceniono 16 razy 16

  Hiszpanio! Sercem jestem z Tobą!

 • psitkacz

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wie skąd takie zaufanie do tych chińskich danych.
  To byłby chyba pierwszy raz gdyby nie fałszowali rzeczywistości - oni mają to filtrowanie rzeczywistości w swojej kulturze konfucjańskiej wręcz zakodowane.

 • koment22

  Oceniono 12 razy 4

  Czy Jarosław Polskęzbaw już wysunął czubek nosa znad kołdry ? O 14 posiedzenie sejmu ! Ochroniarze już skafander naszykowali pewnie .

 • tinnman

  Oceniono 1 raz 1

  Napiszcie o tym, że komunistyczny rząd Hiszpani (Podemos to komuniści) wzywał ludzi w dniu 8 marca na MANIFĘ w Madrycie. Zgromadzono 120 tysięcy ludzi, w tym członków rządu. W tym czasie Hiszpania miała 500 zarażonych i 10 ofiar. Przy takiej statystyce Polska siedziała w domu już od dwóch tygodni. A tam nie robiono sobie nic. Przecież walka o prawa feministek ważniejsza niż zdrowie jakiś staruszków.
  Płakać się chce

 • antyegocentryk

  Oceniono 2 razy 0

  niestety ale umiera 1 osoba na 41 - tak wychodzi ze statystyk. Więc jeśli tam umarło 4089 osób. To faktyczna liczba osób zakażonych wyniosła 167 649. Jeśli w Polsce mamy teraz 1085 zakażeń to na ten stan niestety ale odejcie 26 osób przy obecnych 14 zgonach. 12 osobom prawdopodobnie nie uda się wyzdrowieć :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX