Koronawirus w Hiszpanii. Już ponad 4000 ofiar - więcej niż w Chinach

Liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii przekroczyła 4 tysiące. Poinformowały o tym służby ratunkowe tego kraju. Hiszpania jest obecnie drugim na świecie krajem po Włoszech, gdy chodzi o ofiary śmiertelne pandemii.

Według danych naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, Hiszpania jest obecnie czwartym krajem na świecie, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 (zaraz po Chinach, Włochach i USA). Jednocześnie jednak wyprzedziła już Chiny jeśli chodzi o liczbę zgonów, choć wciąż daleko jej do Włoch. Z kolei w Belgii w ciągu ostatniej doby odnotowano 1298 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To ponad dwukrotnie więcej niż poprzedniego dnia.

Jak podały hiszpańskie władze, w ciągu doby wykryto ok. 8,5 tys. nowych zakażeń. To nieco mniej niż dobę wcześniej. Od wtorku do środy w kraju zmarło 738 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Madrycie, a także w Katalonii.

Koronawirus w Hiszpanii. Więcej ofiar niż w Chinach

Jak podało w czwartek przed południem ministerstwo zdrowia w Madrycie, w rezultacie choroby Covid-19 w Hiszpanii zmarło już 4 089 osób. Przypomnijmy - najgorsza sytuacja pod tym względem panuje we Włoszech, gdzie do tej pory w efekcie zakażenia koronawirusem i powikłań wywołanych chorobą zmarły dotychczas 7503 osoby.

Jak podało WHO, koronawirus dotarł już na wszystkie kontynenty. Pacjenci zakażeni SARS-CoV-2 zostali zdiagnozowani we wszystkich 196 państwach świata. Liczba zakażonych wzrosła dziś do 474 204 osób. na całym świecie zmarło już ponad 22 tys. osób.

Zobacz wideo Premier zapowiada
Więcej o: