Sprostowanie Ministerstwia Zdrowia w sprawie liczby ofiar koronawirusa. "Pacjent nie był zakażony"

Ministerstwo Zdrowia w czwartek rano poinformowało o 15 ofiarach śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Kilka godzin później resort zdrowia sprostował swój poprzedni komunikat.
Zobacz wideo Czy rząd wystarczająco przygotował się na nadejście koronawirusa?

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze sprostowało wcześniejszy komunikat, w którym poinformowano o liczbie ofiar koronawirusa w Polsce. Zgodnie z aktualnymi informacjami z powodu SARS-CoV-2 zmarło 14, a nie 15 pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia zmienia liczbę ofiar koronawirusa w Polsce

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem" - napisało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie. 

Dodatkowo okazało się, że pacjent nie był zakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14, a nie 15, jak informowało dziś Ministerstwo Zdrowia. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Sprostowanie Ministerstwia Zdrowia w sprawie liczby ofiar koronawirusa. "Pacjent nie był zakażony"
Zaloguj się
 • la_bola

  Oceniono 28 razy 22

  Nie lękajcie się! Wprawdzie umrzecie, ale nie zostaniecie uwzględnieni w statystykach. To tak, jakbyście nie umarli.

 • aikii

  Oceniono 29 razy 21

  Jestem przekonana, ze ten wirus w Pomorskiem byl juz w lutym. W styczniu byly ferie. Mnostwo dzieci pojechalo do Austrii i Wloch na narty. W lutym byl pogrom grypowy w szkolach. W niektorych klasach bylo po 5-6 dzieci na 25. Tylko wtedy nazywalo sie to grypa. Bylo mnostwo zapalen oskrzeli, pluc, dzieci kaszlaly. Mojego syna nie bylo w szkole pol tygodnia. Tak samo nauczyciele chorowali masowo. Ta kwarantanna to albo jest totalnym dowodem na totalny debilizm PIS albo masowym przekrętem.

 • junk92508

  Oceniono 20 razy 18

  W Polsce jest tak dobrze że nie tylko liczba zachorowań spada!

  U nas nawet liczba ofiar śmiertelnych spada!

 • ks-t

  Oceniono 14 razy 14

  W Polsce codziennie umiera 38 osób na powikłania oddechowe takie jak krwotoczne zapalenie płuc, objaw kolanowirusa. Ile z tych przypadków to Dudawirus, skoro PIS celowo i świadomie wstrzymywał testy aby przykryć Dudowy podpis pod kasą dla gadzinówki. Teraz gdy zaczęli robić więcej testów pojawli się chorzy. Ale nadal nie wolno robić testów przesiewowych, ani za włąsne pieniądze, ani w prywatnych laboratoriach. Liczba chorych musi byc kontrolowana z Nowogrodzkiej, bo to jest sprawa wyborów. A gadzinówka TVPIS i tak powie że ci zmarli, to się wychowali w komunie i kochali Tuska.

 • stareradio

  Oceniono 10 razy 10

  HEHE, tych przypadków "bez związku z koronawirusem" to już lekką ręką jest koło setki. Ktoś w to jeszcze wierzy?

 • pulbek

  Oceniono 9 razy 9

  "I to nieprawda że pacjent był zakażony szczególnie że prawie nie było pandemii."

 • maciejwscieklica

  Oceniono 8 razy 8

  czyli do wyborów wyzerujemy i uleczymy wszystkich a opornych dowieziemy - w urnach

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 7 razy 7

  Wbrew pozorom ten komunikat MZ wcale mnie nie uspokoił. Świadczy on bowiem o takim burdelu w słuzbie zdrowia, że szpitale nie wiedzą nawet, czy pacjenci którzy u nich leżą mają koronawirusa, czy tez nie.

 • wolak007

  Oceniono 9 razy 7

  Oficjalne wskrzeszenie chorych?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX