Wielka Brytania. Rodzina 21-latki: zmarła na COVID-19, choć nie miała chorób towarzyszących

Rodzina 21-letniej Chloe Middleton twierdzi, że kobieta zmarła po tym, jak zakaziła się koronawirusem, choć nie miała żadnych chorób towarzyszących. Krewni 21-latki zaapelowali, aby traktować wirusa SARS-CoV-2 poważnie i ograniczać kontakty z innymi ludźmi.

Przypuszcza się, że 21-letnia Chloe Middleton z High Wycombe jest w Wielkiej Brytanii najmłodszą śmiertelną ofiarą koronawirusa, która nie była w grupie ryzyka i nie miała żadnych chorób towarzyszących. O śmierci 21-latki pisali na Facebooku jej krewni. "The Guardian" informuje jednak, że brytyjskie służby zdrowia nie potwierdziły do tej pory przyczyn zgonu ani samej śmierci 21-latki.

Wielka Brytania. Rodzina 21-latki apeluje o trzymanie się rządowych wytycznych

Ciotka Chloe Middleton, Emily Mistry, napisała, że kobieta zmarła na COVID-19, choć nie była chora na nic innego.

"Moi bliscy przechodzą przez niewyobrażalny ból, jesteśmy zdruzgotani ponad wszelkie pojęcie. Realia związane z tym wirusem dopiero rozwijają się na naszych oczach. Proszę, trzymajcie się rządowych wytycznych. ZRÓBCIE SWOJE. Chrońcie siebie i chrońcie innych! Wirus się nie rozprzestrzenia, LUDZIE rozprzestrzeniają wirusa" - zaapelowała ciotka zmarłej 21-latki, cytowana przez BBC

Wpis na ten temat napisała też matka młodej kobiety.

"Wszystkim ludziom, którzy myślą, że to tylko wirus, mówię - proszę pomyśleć jeszcze raz. Mówię z osobistego doświadczenia, ten tak zwany wirus odebrał życie mojej 21-letniej córce" - czytamy we wpisie Diane Middleton. 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii potwierdzono do tej pory ponad 9 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 465 pacjentów zmarło, 135 osób uważa się za wyleczone.

Przeczytaj także:

Więcej o: