Racibórz. Małżeństwo zakażone koronawirusem zostało wyleczone i wyszło ze szpitala

Ze szpitala w Raciborzu płyną dobre wieści. 25 marca wypisano z niego dwoje pacjentów, którzy byli zakażeni koronawirusem. To małżeństwo z Rybnika. Ostatnie testy, którym zostali poddani, dały wynik negatywny.

Jedną z wyleczonych osób jest mężczyzna z Rybnika, który trafił do szpitala w Raciborzu ponad dwa tygodnie temu. Poczuł się gorzej po powrocie z Włoch. Kiedy go przebadano, okazało się, że zakaził się koronawirusem. Wkrótce do szpitala przyjęto jego żonę. Byli to pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2, jakich przyjęto do raciborskiej placówki.

O tym, że małżeństwo zostało wypisane ze szpitala, poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość - mówił Wieczorek.

Pierwszy wyleczony pacjent z koronawirusem z woj. śląskiego leczył się w Cieszynie

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, tj. we wtorek 24 marca, ze szpitala w Cieszynie wyszedł mężczyzna, który również był zakażony koronawirusem. Stwierdził u siebie objawy koronawirusa po powrocie z Niemiec. Kiedy zgłosił się do sanepidu, osoby z jego najbliższego otoczenia zostały objęte kwarantanną. Badania wykazały, że one także zakaziły się wirusem SARS-CoV-2. Obecnie leczą się w cieszyńskiej placówce. 

Zobacz wideo Szumowski: Rozważamy wprowadzenie szybszych testów, ale mogą być one mniej dokładne

Przeczytaj także:

Więcej o: