Racibórz. Małżeństwo zakażone koronawirusem zostało wyleczone i wyszło ze szpitala

Ze szpitala w Raciborzu płyną dobre wieści. 25 marca wypisano z niego dwoje pacjentów, którzy byli zakażeni koronawirusem. To małżeństwo z Rybnika. Ostatnie testy, którym zostali poddani, dały wynik negatywny.

Jedną z wyleczonych osób jest mężczyzna z Rybnika, który trafił do szpitala w Raciborzu ponad dwa tygodnie temu. Poczuł się gorzej po powrocie z Włoch. Kiedy go przebadano, okazało się, że zakaził się koronawirusem. Wkrótce do szpitala przyjęto jego żonę. Byli to pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2, jakich przyjęto do raciborskiej placówki.

O tym, że małżeństwo zostało wypisane ze szpitala, poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość - mówił Wieczorek.

Pierwszy wyleczony pacjent z koronawirusem z woj. śląskiego leczył się w Cieszynie

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, tj. we wtorek 24 marca, ze szpitala w Cieszynie wyszedł mężczyzna, który również był zakażony koronawirusem. Stwierdził u siebie objawy koronawirusa po powrocie z Niemiec. Kiedy zgłosił się do sanepidu, osoby z jego najbliższego otoczenia zostały objęte kwarantanną. Badania wykazały, że one także zakaziły się wirusem SARS-CoV-2. Obecnie leczą się w cieszyńskiej placówce. 

Zobacz wideo Szumowski: Rozważamy wprowadzenie szybszych testów, ale mogą być one mniej dokładne

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (32)
Racibórz. Małżeństwo zakażone koronawirusem zostało wyleczone i wyszło ze szpitala
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 14 razy 8

  Organizmy pokonały wirusa... więc wyzdrowieli a nie uleczeni....tak czy owak dobre wieści.

 • namegoeshere

  Oceniono 10 razy 4

  Skoro ci dwoje byli w dobrym stanie to dlaczego trzymano ich w szpitalu, a nie w domowej kwarantannie? Ludzie, którzy czują się źle, jak ten kierowca TIRa z Głogowa, którego znalaziono martwego w jego mieszkaniu, są odsyłani na domową kwarantannę, a ci co czują się dobrze są trzymani w szpitalu. Czy to nie paranoja i marnotrawstwo szczupyłch zasobów?

 • jeak

  Oceniono 3 razy 3

  A może więcej szczegółów, wiek, choroby istniejące ...

 • j21p

  Oceniono 2 razy 2

  w 2015 i 2016 roku górnictwo węgla kamiennego straciło łącznie 2,2 mld zł netto. Ubiegły rok też zresztą skończył się dla kopalń na dużym minusie 583 mln zł, co tłumaczono jednak stratą na restrukturyzacji zamykanych szybów.

  Najnowsze dane GUS wskazują, że kopalnie mimo dekoniunktury nie robią jednak oszczędności na pracownikach. Płace górników nie tylko nie spadły, ale wręcz wypłacono im dużo wyższą trzynastkę niż rok temu. Wszystko to w miesiącu poprzedzającym wybuch epidemii koronawirusa w Polsce.

 • an.noyed

  0

  Czym ich wyleczyli? Mogliby napisać, bo na razie nie jest jasne, jak koronowirusa leczyć. Albo należałoby napisać, że ozdrowieli.

 • thadd

  0

  nie mozna wyleczyc z koronawirusa bo koronawirus to nie choroba, ...to tylko wirus , martwy kawalek materi.

 • rodrigezoo

  Oceniono 6 razy 0

  Kilka dni temu zamieściliście wywiad z jakimś profesorem, który powiedział, że wyleczone osoby ( z testem negatywnym) dalej mogą zarażać. Czyli nie ma się co tak cieszyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX