Koronawirus w Polsce. Puszcza Kampinoska i molo w Sopocie zamknięte

Od czwartku położona w pobliżu Warszawy Puszcza Kampinoska zostanie zamknięta. Niedostępne będzie również molo w Sopocie. Chociaż decyzje te nie były koniecznie z punktu widzenia prawa, władze Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Sopotu podjęły je z uwagi na dużą liczbę odwiedzających.

W specjalnym komunikacie dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego poinformował, że "z dniem 26.03.2020 r. cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego zostaje zamknięty dla turystów, osób uprawiających rekreację, dla celów edukacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania, a także w celach zarobkowych". Bezwzględny zakaz korzystania ze wszystkich szlaków turystycznych oraz ścieżek edukacyjnych obowiązuje do odwołania.

Władze Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniają, że choć "zdają sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu", konieczne jest zamknięcie puszczy. "Niestety obserwujemy bardzo dużą koncentrację ludzi na terenie parku, co sprzyja rozprzestrzenianiu się epidemii, której zasięg musimy ograniczyć. Wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie 'osobno'" - piszą w komunikacie.

Przypomnijmy, że podobną decyzję władze Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęły już 13 marca.

Koronawirus. Molo w Sopocie zamknięte

Od czwartku zamknięte zostanie również molo w Sopocie. - To miejsce chętnie odwiedzane, pogoda też zachęca do spacerów, dlatego musieliśmy podjąć taką decyzję - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Izabela Heidrich z urzędu miejskiego w Spocie. W mieście zamknięte są również wszystkie place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Dostępne są za to plaże i lasy, ale jak dodaje Heidrich, władze monitorują sytuację. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Koronawirus w Polsce. Puszcza Kampinoska i molo w Sopocie zamknięte
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 25 razy 25

  Uprasza się firmy w Polsce o zwalnianie w pierwszej kolejności wyborców PiS

 • logedout

  Oceniono 13 razy 13

  W puszczy za ciasno, ale w lokalach wyborczych będzie luzik.

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 13

  Kraina durnych kroków. Niedługo nie bedxie można wyglądać przez okno ale stanu wyjątkowego nie ma jak rzecze podły oszust z Żoliborza

 • anna_pot

  Oceniono 11 razy 11

  Racja lepiej, żeby spacerowali po osiedlowym skwerku, czy po chodniku w ogół bloku zamiast po mającej 40 000 hektarów puszczy.

  Pewnie ścisk był taki, że ledwo drzewa się mieściły.

 • logedout

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe kiedy zabronią okna otwierać?

 • johnny1

  Oceniono 16 razy 4

  Banda debili. A dlaczego autami wolno się poruszać? Dziennie ginie 11 osób na drodze, miesięcznie 300 osób. Dlaczego państwo nie wydało nakazu gimnastyki porannej i żarcia margaryny i innego gówna? Dziennie umiera 50 osób na zawały i wylewy. Dlaczego państwo ma w dupie 200 000 zakażeń grypą miesięcznie? Dlaczego jak pacjent onkologiczny umiera na grypę, to wpisuje mu się zgon na raka, ale jak umiera na koronawirusa, to już przyczyną jest wirus?

  Komu zależy na rozwaleniu gospodarki w krajach?

 • k0pytko

  Oceniono 9 razy 3

  To pora na wały wiślane w Warszawie. Tłumy jak na Marszałkowskiej, a od jutra ma się na dodatek zrobić ciepło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX