Koronawirus w Polsce. Puszcza Kampinoska i molo w Sopocie zamknięte

Od czwartku położona w pobliżu Warszawy Puszcza Kampinoska zostanie zamknięta. Niedostępne będzie również molo w Sopocie. Chociaż decyzje te nie były koniecznie z punktu widzenia prawa, władze Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Sopotu podjęły je z uwagi na dużą liczbę odwiedzających.

W specjalnym komunikacie dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego poinformował, że "z dniem 26.03.2020 r. cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego zostaje zamknięty dla turystów, osób uprawiających rekreację, dla celów edukacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania, a także w celach zarobkowych". Bezwzględny zakaz korzystania ze wszystkich szlaków turystycznych oraz ścieżek edukacyjnych obowiązuje do odwołania.

Władze Kampinoskiego Parku Narodowego zapewniają, że choć "zdają sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu", konieczne jest zamknięcie puszczy. "Niestety obserwujemy bardzo dużą koncentrację ludzi na terenie parku, co sprzyja rozprzestrzenianiu się epidemii, której zasięg musimy ograniczyć. Wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach "razem" oznacza jednak właśnie 'osobno'" - piszą w komunikacie.

Przypomnijmy, że podobną decyzję władze Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęły już 13 marca.

Koronawirus. Molo w Sopocie zamknięte

Od czwartku zamknięte zostanie również molo w Sopocie. - To miejsce chętnie odwiedzane, pogoda też zachęca do spacerów, dlatego musieliśmy podjąć taką decyzję - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Izabela Heidrich z urzędu miejskiego w Spocie. W mieście zamknięte są również wszystkie place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Dostępne są za to plaże i lasy, ale jak dodaje Heidrich, władze monitorują sytuację. 

Więcej o: