Hiszpania. Ponad 700 ofiar koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Liczba zgonów wyższa niż w Chinach

W ciągu minionej doby w Hiszpanii zmarło 738 osób zakażonych koronawirusem, w związku z czym łączna liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 wrosła tam do 3434. Oznacza to, że w Hiszpanii zmarło więcej zakażonych niż w Chinach.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało, że ogólna liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 3434. Przyczynił się do tego zgon 738 zakażonych w ciągu ostatniej doby. To rekordowa dla tego kraju liczba. Oprócz tego odnotowano także najwyższy wzrost liczby nowych przypadków zakażenia. W ciągu ostatniej doby przybyło ich aż 7937. Łącznie w Hiszpanii zakażonych koronawirusem jest 47 610 osób. Najwięcej przypadków odnotowano w regionach Madryt oraz Katalonia. Hiszpańscy specjaliści spodziewają się, że szczyt nowych przypadków przypadnie na przełom maja i czerwca - pisze Polsat News

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów

Koronawirus. Hiszpania wyprzedza Chiny

Nowe statystki z Hiszpanii nie są optymistyczne. To, że liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła do 3434, oznacza, że z powodu wirusa SARS-Cov-2 zmarło tam więcej osób niż w Chinach. Przypomnijmy, że w Państwie Środka zmarło do tej pory 3 285 pacjentów, u których potwierdzono koronawirusa, a w ostatnich dniach wzrost zakażeń zaczął wyhamowywać. Więcej ofiar śmiertelnych odnotowano tylko we Włoszech. Tam zmarło już blisko 7 tysięcy osób. 

Przeczytaj także: 

Więcej o: