Masaże i masażery - kiedy warto stosować i czy naprawdę działają? Podpowiadamy, jaki kupić

KS
06.02.2018 11:00
masaż wyszczuplający

masaż wyszczuplający (Shutterstock)

Na rynku mamy dostępną bardzo różnorodną ofertę zdrowotnych i poprawiających urodę masaży oraz masażerów. Jakie jest ich zadanie i w czym faktycznie mogą pomóc? Podpowiadamy także, na jaki zabieg lub masażer warto się zdecydować.

Masaż - dlaczego warto?

Masaże są znane od wieków ze swoich pozytywnych właściwości, a w niektórych kręgach kulturowych były od zawsze częścią praktyki leczniczej przy wielu dolegliwościach. O zdrowotnych właściwościach masażu wspomina między innymi medycyna chińska czy ajurweda, a współcześnie coraz więcej osób przekonuje się, że są doskonałym wsparciem w walce ze stresem i bólami wynikającymi z siedzącego trybu życia. Masaże poprawiają krążenie krwi, co wpływa nie tylko na poprawę samopoczucia oraz lepszy wygląd skóry, ale także poprawia pracę serca czy metabolizm. Zalet masaży jest bardzo dużo, tak samo jak i ich rodzajów. Jeżeli potrzebujesz masażu rehabilitacyjnego, skonsultuj się z lekarzem, a jeżeli zależy ci przede wszystkim na poprawie samopoczucia, wyglądu skóry czy odprężenia się - wybierz interesujący cię zabieg u specjalisty. 

Masaż - dlaczego warto?Masaż - dlaczego warto? fot. pexels

Masażer domowy - czy warto?

Alternatywą dla masażu u specjalisty jest domowy masażer. Masażer obiecuje redukcję cellulitu, ulgę obolałych mięśni i poprawę wyglądu skóry. Możemy wybierać spośród modeli przeznaczonych na różne partie ciała - głowy, stóp, całego ciała itp. Ich zaletą jest to, że wykonują głęboki masaż, którego samodzielnie nie bylibyśmy wykonać tak intensywnie. Dzięki temu wpływamy na głębsze partie skóry, dzięki czemu wpływamy również na poprawę krążenia. Warto jednak zaznaczyć, że na wszystkie efekty trzeba czekać - chociaż pierwsze efekty zobaczymy już po kilku pierwszych użyciach, to te trwałe będą widoczne po kilku tygodniach regularnego stosowania. 

Masażer domowy - czy warto?Masażer domowy - czy warto? kolaż redakcja, materiały partnerów

Masażery elektryczne i ręczne - jaki wybrać?

Wśród najpopularniejszych masażerów elektrycznych znajdziemy przede wszystkim pasy wibrujące, które mają za zadanie redukcję cellulitu czy tkanki tłuszczowej. Możemy również zdecydować się na matę masującą, którą nakładamy na fotel lub fotel masujący. Wśród nowoczesnych urządzeń nie brakuje również tych na podczerwień, które poprawiają wygląd skóry twarzy czy masażerów imitujących ruchy człowieka, a nawet akupresurę.

Masażer ręczny to zdecydowanie tańsza opcja, a jej zaletą jest to, że mamy w pełni kontrolę nad intensywnością masażu. Dobrze sprawdzają się ręczne akcesoria do masowania pleców czy stóp. Popularne są sprzęty typu "roller", przypominające wałek. Warto zwrócić uwagę na masażer głowy, który ma redukować bóle głowy i poprawia krążenie na jej skórze, co może wpływać pozytywnie na porost włosów. 

Rodzaje domowych masażerówRodzaje domowych masażerów kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. lierre.ca

Zobacz więcej opcji poniżej:

Więcej o: