Brzydkie wkładki do butów to już przeszłość. Liczy się nie tylko wygoda, lecz także styl

redakcja
26.10.2017 09:00
Wkładki do butów żelowe

Wkładki do butów żelowe (Wkładki do butów żelowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Her Campus))

Wkładki do butów mogą zaradzić wielu problemom - od poważnych wad stóp i postawy po obcierające buty. Wybór jest szeroki; wrażenie robi zarówno wiele stylów, jak i kształtów czy zastosowań wkładek.

Wkładki do butów - o co tu chodzi?

Jak wyglądają wkładki, wszyscy wiemy. Warto jednak pochylić się również nad mechanizmem ich działania. Wkładki korygują ustawienie stóp, przez co zmniejszają obciążenie kręgosłupa, stawów kolanowych i biodrowych. W ten sposób wspierają ich pracę, a więc także pomagają korygować wady postawy oraz pozbyć się bólu.

Wkładki do butówWkładki do butów Wkładki do butów (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. ebay.com) Wkładki do butów (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. ebay.com)

Jak dobrać odpowiednią wkładkę?

Wszystko zależy od tego, co nam dolega. Jeśli stan naszych stóp nie jest poważny, wystarczą gotowe już wkładki profilaktyczne, które zwiększają komfort chodzenia. Wkładki mogą przydać się również wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza, a nasze buty nie są zbyt ciepłe. Oferta sklepów jest na tyle szeroka, że bez trudu znajdziemy coś dla siebie. 

Warto jednak przed dobraniem wkładki udać się do specjalisty - ortopedy lub podologa (podolog zajmuje się chorobami stopy i stawu skokowo-goleniowego). Zbada nas, oceni, jakiej potrzebujemy pomocy oraz którą wkładkę powinniśmy wybrać. Jest to ważne z wielu przyczyn, między innymi dlatego, że źle dobrana wkładka może pogorszyć nasz stan, nasilić wadę i dolegliwości bólowe.

Wkładki do butów żelowe (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Her Campus)

Na co uważać przy kupowaniu wkładki?

Wkładkę należy dopasować nie tylko do rodzaju wady, lecz także typu obuwia. W sklepach stacjonarnych oraz sklepach online znajdziemy różnorodne wkładki - z rozmaitych materiałów, o dedykowanych kształtach.

Wkładki stricte ortopedyczne są zwykle twardsze i sztywniejsze od tych, które służą wyłącznie poprawie komfortu chodzenia. Te ostatnie są robione na przykład z silikonu, wełny czy skóry. W sklepach dostępne są również dyskretne półwkładki czy podpiętki żelowe, które sprawiają, że chodzenie w butach na wysokich obcasach jest o wiele wygodniejsze, a także redukują ryzyko skaleczeń czy obtarć. Jeśli często chodzimy na szpilkach, warto zastanowić się nad takim zakupem.

Wkładki i akcesoriaWkładki i akcesoria Wkładki i akcesoria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/shoes.men.coverbook) Wkładki i akcesoria (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/shoes.men.coverbook)

Sprawdź więcej akcesoriów dla swoich stóp:

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • nata_bysko

  Oceniono 1 raz 1

  Co za różnica jak siedzą w butach i tak ich nie widać? Grunt, żeby dobrze wpływały na stopy. Używam wkładek korygujących stepforward i ból pięt całkowicie ustąpił. Odcisków też nie mam, a wcześniej często mi się to zdarzało.

 • kacperek11

  0

  Wkładki do butów można obecnie kupić w bardzo wielu rodzajach, Jak potrzeba dostępne są nawet różowe wkładki do butów, acz obecnie najpopularniejsze są wkładki żelowe, ponieważ są one praktycznie niewidoczne a znacząco porawiają komfort chodzenia. Zmniejszają bóle kręgosłupa i chronią stopy przed odciskami. Warto zainwestować we wkładki do butów niezależnie od ich wyglądu

 • magdalenamargarita

  0

  Niezależnie jaką mamy wadę stóp a najlepiej jeśli jej jeszcze nie mamy tylko chcemy zastosować profilaktykę, dobrze udać się do podologa. Choć ta profesja nie jest jeszcze w Polsce tak popularna to można znaleźć dobre gabinety podologiczne. Ja aię wybrałam i jestem zachwycona. Profesjonalny masaż, leczniczy pedicure i zalecenie na używanie wkładek ortopedycznych. I nie dlatego że mam jakąś wielką wadę, ale raczej tendencję skrzywiania pięt do środka. I powiem szczerze działa bo buty z tyłu nie są wykoślawione. Polecono mi polską markę footwave, która tworzy nowoczesne wkładki dynamiczne. Bardzo dobre. Warto zadabać o stopy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX