Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Poznaj domowe sposoby

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? To pytanie okazuje się aktualne w szczególności, gdy zamarzy nam się nagle długa fryzura. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na szybszy porost włosów.

Czy nasze włosy mogą rosnąć szybciej?

Szybszy wzrost włosów to kwestia, która zastanawia wiele kobiet. I nic w tym dziwnego – w końcu długie i piękne fryzury to bardzo powszechne marzenie.

Co więc możemy zrobić aby włosy szybciej rosły? To pytanie okazuje się aktualne w szczególności, gdy zamarzy nam się nagle długa fryzura lub gdy obcięliśmy się na krótko i ostatecznie nie do końca nam to odpowiada.

Wiele pań zastanawia się, czy istnieją jakieś naturalne sposoby, dzięki którym nie będą musiały wydawać sporych sum na preparaty o niepewnej skuteczności. Mimo że istnieje kilka domowych recept na pobudzenie cebulek, musimy pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowaną genetycznie. Nie każdy sposób sprawdzi się więc w naszym przypadku.

Zobacz także: Domowe sposoby na suche włosy

Sok z cebuli na szybszy porost włosów

Jednym z najpopularniejszych i najstarszych naturalnych sposobów na szybszy wzrost włosów jest sok z cebuli. Wystarczy, że przetrzymamy go na głowie przez 15 minut, a następnie zmyjemy i umyjemy ją szamponem.

Sposób przygotowania cebulowej maseczki jest niezwykle prosty.

  • Cebulę siekamy na bardzo drobne kawałki.
  • Aby uzyskać z nich sok, musimy je zmiażdżyć.
  • W takiej postaci jest już gotowy do naniesienia na głowę.

Dlaczego sok z cebuli może przyspieszyć wzrost włosów? To przede wszystkim cenne źródło siarki, która pozytywnie wpływa na wytwarzanie tkanek kolagenowych. Z kolei to przyspiesza wzrost włosów.

Zobacz także: Domowe sposoby na porost włosów

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły - domowe sposoby

Aby przyspieszyć wzrost włosów, możemy skorzystać także z dobroczynnych właściwości innych produktów. Jakie maseczki mogą okazać się pomocne w trakcie domowej terapii? Oto lista najpopularniejszych produktów, z których możemy przyrządzić środki na szybszy wzrost włosów:

  • olej rycynowy
  • kozieradka
  • ocet jabłkowy
  • mleko kokosowe
  • napar z zielonej herbaty
  • sok ziemniaczany

Dla poprawy ukrwienia skóry głowy należy płukać ją po myciu zimną wodą. Natomiast w trakcie mycia masujmy ją opuszkami palców.

 

 

Więcej o: