Mówi o sobie, że ma "mikropenisa". Ta wada rozwjowa ma wpływ na jego życie seksualne i samopoczucie

W społeczeństwie utarło się, że każda część naszego ciała powinna mieć określoną wielkość. Tak samo jest z tymi bardziej intymnymi narządami. Anonimowy mężczyzna na portalu Reddit przyznał, że ma "mikropenisa". Problem ten dotyka bardzo niewielkiej grupy ludzi.

Czy mały penis oznacza, że nasze życie seksualne musi być zaniechane? Nic bardziej mylnego, choć w społeczeństwie rozmiar penisa bywa utożsamiany z męskością. Pewien anonimowy internauta, który za pośrednictwem forum w serwisie Reddit, otworzył się na wyznanie o tym, jak to jest żyć z nieodpowiednio wykształconym przyrodzeniem. Jak sam przyznał: posiada "mikropenisa", który niejednokrotnie przyczyniał się tego, że czuł się zawstydzony jego wielkością. Dziś nieco bardziej otwarcie mówi o jego wielkości, jednocześnie ujawniając, w jaki sposób rozmawia o seksie ze swoimi partnerkami.

Zobacz wideo Czy multiwitamina daje efekty? [NaZdrowie]

Ma "mikropenisa" i opowiedział internautom o swoim życiu seksualnym

Na serwisie Reddit jakiś czas temu rozgorzała dyskusja odnośnie wielkości penisów. Pod postem wypowiedział się użytkownik LsZen7, który wyznał, że ma "dorosłego mikropenisa". Jak sam zauważa, jest to określenie medyczne, które odnosi się zwykle do niedoboru testosteronu w życiu płodowym. Cleveland Clinic zauważa, że mikropenis to niewielkich rozmiarów, ale normalnie zbudowany członek. Ta wada rozwojowa występuje bardzo rzadko i według badań dotyka około 0,6 procent ludzi na całym świecie. 

W Stanach Zjednoczonych (skąd pochodzi użytkownik Reddita), średnia długość rozciągniętego członka dorosłego mężczyzny wynosi 5,25 cala, czyli ok. 13,33 centymetra. Za mikropenisa uznaje się organ, którego długość wynosi 3,67 cala (9,32 centymetry) lub mniej. Internauta, który wywołał dyskusję o tym zaburzeniu, przyznał, że jego przyrodzenie ma długość 1,27 centymetrów (pół cala) w stanie spoczynku i 7,62 cm (3 cale) w zwodzie. 

Użytkownik Reddit podzielił się wymiarami swojego przyrodzeniaUżytkownik Reddit podzielił się wymiarami swojego przyrodzenia https://www.reddit.com/r/AMA/comments/11lxjpe/i_was_born_with_a_micropenis_ama/

Zaciekawieni internauci zadawali pytania odnośnie do tego, jak użytkownik radzi sobie z życiem seksualnym i czy wielkość penisa nie wpływa na jego życie seksualne. Jak się okazuje, mężczyzna przeżył wiele trudnych chwil, a okres dojrzewania był dla niego katorgą. 

Jak podchodzisz do relacji seksualnych, gdy spotykasz dziewczynę? Na przykład czy informujesz ją na początku znajomości, czy po prostu idziesz "na całość" i modlisz się?

- spytał jeden z komentujących. Mężczyzna odpowiedział, że ma trudności z zaakceptowaniem rozmiaru przez niektóre partnerki seksualne. Jak napisał: "Nie zawracam sobie głowy okłamywaniem kobiet na temat mojego rozmiaru. Ale na początkowych etapach, takich jak rozmowy, aby się poznać, nie szczycę się rozmiarem. Jeśli temat wyjdzie podczas jednej z seksualnych rozmów, będę szczery i powiem moje rozmiary."

Jednocześnie mężczyzna przyznał, że miał do czynienia z wieloma przykrymi i upokarzającymi sytuacjami. Został m.in. zdradzony z powodu wielkości penisa, a w okresie dojrzewania był wyśmiewany przez rówieśników. Przez to zawsze unikał basenów, wychodzenia na plaże czy korzystania ze wspólnych przebieralni w szkole. Unika również pisuarów. 

Randki i seks stały się walką, przez większość czasu mienie tak małego penisa jest niezręczne. Mam na myśli to, że prawie każda partnerka, z którą byłem, była trochę rozczarowana. I przez to ja też poczułem rozczarowanie, a seks jest zwykle niezręcznym i zawstydzającym doświadczeniem

- stwierdził mężczyzna.

Czy są skuteczne metody na powiększenie penisa? Użytkownicy Reddita dopytują

Internauci zaczęli dopytywać użytkownika, czy rozważał poddanie się różnym procedurom powiększenia penisa. Była mowa m.in. o pompkach mających wydłużyć członka, ekspanderach, ćwiczeniach, czy tabletkach lub żelach. Padła również propozycja iniekcji kwasu hialuronowego lub przeszczepu napletka. Jak uznał LsZen7:

Prawdopodobnie operacja powiększenia prącia jest rozwiązaniem, ale z tego, co przeczytałem, jest zwykle praktykowana nielegalnie, droga i wiąże się z wysokim ryzykiem, mam na myśli takie samo ryzyko jak inne operacje, ale może być bardzo szkodliwa dla tej części ciała.

Pionierami urologicznymi w związku z mikropenisami są lekarze z University College London, który opracowali procedurę chirurgiczną, mającą wspierać osoby urodzone z bardzo małym organem. Jak podaje ScienceDaily, osoby z niewielkim penisem mogą poddać się falloplastyce lub powiększeniu prącia, dzięki wycięciu skóry z przedramienia i ukształtowaniu jej w penisa. Jednocześnie pacjenci mają możliwość czucia erogennego, oddawania moczu czy odbywania stosunku.

Inną z metod jest leczenie testosteronem już w okresie niemowlęcym. Wówczas podaje się hormon przez krótki czas w celu oceny odpowiedzi prącia. Jak podają tureccy lekarze, możliwe jest także stosowanie żelu DHT (z zawartościa dihydrotestosteronu) lub tzw. leczenie rekombinowanym ludzkim hormonem FSH-LH, zwłaszcza w pierwszych lata życia dziecka. 

Życie seksualne a mikropenis. Seksuolożka tłumaczy

Elizabeth McGrath jest seksuolożką somatyczną z San Francisco. W rozmowie z portalem DailyDot wyznała, że w przypadku stosunków seksualnych rozmiar nie ma znaczenia i jest mylnie utożsamiany z przyjemnością. Jej zdaniem posiadając mikropenisa, można dostarczyć spełnienia partnerce lub partnerowi, a jednocześnie również sobie.

Wiele osób powstrzymuje się od seksu i z tego powodu czują się okropnie. Potraktuj to jako okazję do znalezienia i wypróbowania nowych rzeczy, zamiast skupiać się na jednym, konkretnym sposobie uprawiania seksu. Myślę, że wszelkie powiększające zabawki mogą być zabawne. Ale co ważniejsze, czy jest wygodny i dobrze się w nim czuje? Czy robisz to, ponieważ sprawia ci to przyjemność, czy dlatego, że czujesz, że dzięki temu jesteś bardziej normalny?

- mówi McGrath.

Powodów, dla których można posiadać mikropenisa jest wiele. Najczęściej, jak już wspominaliśmy, chodzi o niedobór testosteronu. Ale to tylko jedna z przyczyn. Mikropenis może być wynikiem zespołu Pradera-Williego, zespołu Kallmana lub hipogonadyzmu hipogonadotropowego. Lekarze stwierdzają także, że są przypadki, w których nie da się określić, co jest przyczyną tego zaburzenia. Jednocześnie mikropenis może być problemem, któremu towarzyszą inne schorzenia wynikające z zaburzeń hormonalnych lub wad wrodzonych. Bardzo ważna jest konsultacja urologiczna, endokrynologiczna, ale także seksuologiczna.