Noś soczewki kontaktowe wtedy, kiedy tylko chcesz. Astygmatyzm nie musi być przeszkodą

Ostre widzenie to niesamowity komfort. Gdy okazuje się, że mamy wadę wzroku i dokucza nam astygmatyzm, wpadamy w popłoch. Czy da się z tym żyć wygodnie i swobodnie? Oczywiście, że tak. Z pomocą spieszy nam odpowiednia korekcja wzroku. Z dobrze dobranymi soczewkami kontaktowymi będziemy widzieć wyraźnie i komfortowo. Będziemy też doskonale wyglądać. Osoby z astygmatyzmem docenią specjalne soczewki toryczne, zaprojektowane z myślą o nich.

Okulary czy soczewki kontaktowe? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy mają wadę wzroku. Jeden i drugi sposób korekcji ma swoich zwolenników. Dobrze dobrane okulary nie tylko zapewniają świetne widzenie, lecz również stanowią fantastyczną ozdobę. Soczewki z kolei to idealna alternatywa dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą, by konieczność noszenia okularów w jakikolwiek sposób ich ograniczała. Nowoczesne soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym. Zapewniają maksymalną wygodę i komfort. Gwarantują doskonałe widzenie daleko- i krótkowidzom, a także tym, którzy mają astygmatyzm. Soczewki toryczne, bo o nich tu mowa, dają świetne efekty korekcji astygmatyzmu. Są idealnie dopasowane do krzywizny oka i dzięki temu korygują zniekształcenia ostrości i pola widzenia.

Polubić astygmatyzm

Astygmatyzm występuje dość powszechnie. Ponad 40 proc. osób z wadą wzroku ma astygmatyzm, który obniża jakość widzenia. Efektem jest nieostre widzenie. Mrużymy więc oczy, by zamglony obraz świata stał się wyraźniejszy. Czasami astygmatyzm utrudnia funkcjonowanie przez cały dzień, a czasami problemy pojawiają się, gdy zaczyna zapadać zmrok. Osoba z nieskorygowanym astygmatyzmem spoglądając w rozgwieżdżone wieczorne niebo, może mieć wrażenie, że widzi dwa nakładające się na siebie księżyce. Astygmatyk zamiast kropek często widzi rozmyte plamki, a linie proste wydają mu się zakrzywione. Nieskorygowany astygmatyzm sprawia, że wzrok się szybko męczy, oczy bolą i pieką. Nie ma jednak powodów do obaw. Wystarczą dobrze dobrane okulary lub soczewki toryczne i dolegliwości ustępują.

Shutterstock, fot. Tatiana Kochkina

Skąd się bierze astygmatyzm, zwany też niezbornością, nie wiadomo. Zwykle się z nim rodzimy i musimy go zaakceptować. Najczęściej wynika on ze specyficznej budowy oka. Rogówka, czyli przezroczysta część gałki ocznej, zamiast mieć kształt sferyczny, taki jak piłka futbolowa, przypomina owalną piłkę do rugby. W tym drugim przypadku światło w różny sposób załamuje się w różnych przekrojach rogówki – w jednym słabiej, w drugim mocniej. I to jest właśnie astygmatyzm. Często wada ta występuje w parze z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością.

Nie ma na co czekać, trzeba reagować od razu. Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było dobrać soczewki, korygujące jednocześnie wadę wzroku i niwelujące zniekształcenia obrazu spowodowane astygmatyzmem. Teraz nie ma z tym żadnego kłopotu. Soczewki toryczne, bo o nich mowa, mają kształt, który dopasowuje się do krzywizny oka.

Pamiętajmy, że o pomoc w dopasowaniu soczewek torycznych trzeba zwrócić się do specjalisty – optometrysty lub okulisty. On określi, jakie parametry ma mieć soczewka kontaktowa. Specjalizująca się w produkcji soczewek kontaktowych firma Alcon stworzyła system stabilizacji Precision Balance 8|4™, który zastosowano w soczewkach torycznych. Zapewnia on doskonałą stabilność soczewki, jej idealne dopasowanie i niezmienną rotację, co w przypadku soczewek torycznych jest kluczowe.

Soczewki dla aktywnych

Toryczne soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym marki Alcon. Możemy dobrać je stosownie do naszych potrzeb i stylu życia. Sprawią, że osoby z astygmatyzmem będą cieszyć się aktywnością bez ograniczeń. Można więc np. obejrzeć spektakl teatralny z dalekiego miejsca na widowni, jeździć bez obaw o okulary na rowerze lub na nartach.

Wyjątkowy komfort dają jednodniowe soczewki toryczne DAILIES TOTAL1 for Astigmatism lub miesięczne soczewki toryczne TOTAL30 Astigmatism firmy Alcon. Dzięki specjalnej technologii gradientu uwodnienia wszystko co, dotyka oczu to delikatne poduszka nawilżenia, a soczewki są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia.

Jednodniowe soczewki toryczne PRECISION1 for Astigmatism są wyposażone w mikrocienką warstwę nawilżającą, która zapewnia długotrwałe nawilżenie i komfort.  Ich noszenie nie wiąże się z wykonywaniem żadnych zabiegów pielęgnacyjnych czy koniecznością posiadania dodatkowych akcesoriów. Każdego dnia zakładasz nową parę soczewkę, którą przed snem zdejmujesz i wyrzucasz do kosza. To szczególnie ważne we współczesnym, zabieganym świecie.

Odpowiednio dobrane soczewki kontaktowe dają nieograniczoną wręcz swobodę. Koniec z myśleniem o czyszczeniu szkieł okularów i pilnowaniu etui. Koniec ograniczeń w noszeniu okularów przeciwsłonecznych.  Znikają przeszkody i otwierają się nowe możliwości. Astygmatyzm idzie w zapomnienie, a świat otwiera przed nami nowe możliwości.

Soczewki kontaktowe PRECISION1 for ASTIGMATISM, TOTAL30 for ASTIGMATISM, DAILIES TOTAL1 for ASTIGMATISM do korekcji wad wzroku dla osób ze zdrowymi oczami. Instrukcja używania: ifu.alcon.com.

PL-DTA-2300005

Sposób użycia i przeciwskazania zgodne z instrukcją użycia.

Podmiot prowadzący reklamę: Alcon Polska Sp. z o.o., Producent: Alcon Laboratories, Inc., Upoważniony przedstawiciel: Alcon Laboratories Belgium.

Materiał promocyjny marki Alcon.