Finansowanie opieki zdrowotnej w Polsce? Uzyskaj środki na operacje i zabiegi!

Rzeczywistość nie pozostawia złudzeń - polska służba zdrowia jest na szarym końcu w Europie w zakresie finansowania, efektywności leczenia oraz zarządzania. Brakuje lekarzy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej są zadłużone, a pacjenci mają utrudniony dostęp do leczenia specjalistycznego. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

„Każdy ma prawo do ochrony zdrowia”

Tak stanowi Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (art. 68). I dlatego możemy korzystać z opieki medycznej finansowanej z ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ, a także niekiedy bezpośrednio z budżetu Ministerstwa Zdrowia. Koszty leczenia pokrywają również komercyjne instytucje, które oferują ubezpieczenia indywidualne. Czy finansowanie opieki zdrowotnej w Polsce w takiej formie jest wystarczające? Z doświadczenia życiowego wiemy, że nie.

Kiedy opieka w ramach NFZ nie wystarcza…

Badania CBOS potwierdzają, że opieka medyczna świadczona w ramach NFZ w oczach Polaków kojarzy się z ogromnymi kolejkami, wielomiesięcznym oczekiwaniem na wizytę u specjalisty, słabo wyposażonymi placówkami medycznymi, niewystarczającym zakresem usług oraz małą efektywnością leczenia. Wszystko to sprawia, że Polacy coraz chętniej decydują się na leczenie prywatne. Nic dziwnego! Prywatna opieka medyczna zapewnia wykwalifikowaną kadrę lekarsko-pielęgniarską, bezpośredni dostęp do leczenia specjalistycznego oraz do nowoczesnych metod leczenia opartych na zaawansowanym sprzęcie medycznym. Dlaczego więc nie wszyscy wybierają prywatną służbę zdrowia? Odpowiedź jest prosta – na przeszkodzie stoją finanse.

Publiczna vs prywatna opieka zdrowotna

Z badania Global Health Survey, w ramach którego przeprowadzono sondaże w 28 krajach, jasno wynika, że Polacy są wyjątkowo niezadowoleni ze stanu swojego zdrowia oraz z dostępnej opieki medycznej. Okazuje się, że tylko 12% naszych rodaków uważa, że państwowa opieka zdrowotna spełnia ich wymagania. Jednocześnie tylko nieliczni z niezadowolonych pacjentów mogą sobie bez problemu pozwolić na leczenie prywatne. Jakie jest rozwiązanie?

Wygląda na to, że finansowanie ochrony zdrowia we własnym zakresie jest dostępne niemal dla każdego! Jak to możliwe? W odpowiedzi na oczekiwania Polaków powstają nowe możliwości, takie jak pożyczka medyczna. Dobrym przykładem jest Program Finansowania Zdrowia Efimea. W ramach indywidualnie dostosowanych wariantów można uzyskać pożyczkę na leczenie. Obejmuje on zarówno finansowanie zabiegów medycznych, jak i koszty okołozabiegowe – leki, wizyty kontrolne, rehabilitację itp. Pożyczkę na leczenie można spłacać w dogodnych, dopasowanych do możliwości finansowych ratach, które nie obciążą domowego budżetu.

Czas to pieniądz

Choć może się wydawać, że korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej generuje niepotrzebne koszty, warto pomyśleć o tym w zupełnie inny sposób. W wielu przypadkach jest tak, że im wcześniej podejmiemy leczenie, tym mniej badań, leków i wizyt lekarskich będziemy potrzebowali. To nie tylko ulga dla portfela, ale też korzyść dla naszego zdrowia. Fizycznego i psychicznego.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,72%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych koszto?w) 5.200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6.391,33 zł, oprocentowanie stałe 6,5%, całkowity koszt pożyczki 1.191,33 zł, 24 miesie?cznych rat ro?wnych po 266,31 zł. Kalkulacja została dokonana na dzien? 15.06.2018 na reprezentatywnym przykładzie. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna. Kwota i warunki pożyczki uzależnione są od indywidualnej oceny zdolności i historii kredytowej Wnioskodawcy. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać ofertę.