Skrzyp polny czy biotyna? Jak wzmocnić włosy, skórę i paznokcie?

Piękno pochodzi od wewnątrz, a jesteś tym co jesz - skoro tak, to warto zadbać o włosy, skórę i paznokcie także poprzez uzupełnienie diety w naturalne składniki aktywne.

Natura dostarcza cennych składników, których niedobór w organizmie przyczynia się do osłabienia kondycji włosów, paznokci i skóry. Dostarczanie ich każdego dnia jest niezwykle ważne m.in. z perspektywy przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się organizmu. W trosce o urodę warto stosować między innymi skrzyp polny i biotynę.

Skrzyp polny

Skrzyp polny jest pospolitą rośliną występującą także na obszarze naszego kraju. Jego główną zaletą jest wysoka zawartość flawonoidów i krzemu. Flawonoidy są substancjami, które działają przeciwutleniająco. Krzem nadaje włosom siłę i lśniący wygląd. Przeciwdziała on również rozdwajaniu paznokci oraz hamuje proces starzenia się skóry. Surowcem zielarskim są pędy skrzypu polnego. W ich skład wchodzi kwas krzemowy nazywany też potocznie krzemionką, a ponadto flawonoidy, kwasy organiczne, saponiny i sole mineralne.

Biotyna

Biotyna znana pod nazwą witaminy H i B7 wpływa znacząco na utrzymanie prawidłowej kondycji włosów, skóry i paznokci. Do głównych objawów niedoboru tego składnika zalicza się między innymi:

- podrażnienie i przesuszenie skóry

- częstsze występowanie stanów zapalnych

- ścieńczenie płytki paznokcia - kruchość paznokci

- wypadanie włosów i ich osłabienie

Jak potwierdziły badania, stosowanie biotyny w formie suplementu diety prowadzi do wyraźnego wzmocnienia paznokci, włosów i skóry.

Źródła występowania i sposoby suplementacji

Jeżeli chcesz stosować skrzyp polny w naturalnej postaci wybierz się do sklepu zielarskiego, albo poczekaj do lata. Pędy skrzypu polnego są zbierane od połowy lipca do końca sierpnia. Wówczas poziom kwasu krzemowego w surowcu zielarskim jest najwyższy. Zebrane pędy trzeba ususzyć w przewiewnym, zacienionym pomieszczeniu. Temperatura suszenia nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza. Z suszonych pędów skrzypu polnego przyrządza się herbatki. Żeby dostarczyć organizmowi krzemionki trzeba wypijać około 3 - 4 szklanek naparu dziennie. Nie jest to mała dawka, a napar nie należy do najsmaczniejszych. Dlatego też za najbardziej komfortową formę stosowania skrzypu polnego uważa się wyciąg, który jest zamknięty w małej kapsułce łatwej do połknięcia.

Biotynę również można przyjmować w naturalnej postaci. Witamina H znajduje się w orzechach ziemnych, orzechach włoskich i migdałach. Ten cenny składnik zawierają również niektóre warzywa, w tym zwłaszcza pomidory, szpinak i marchew. Niemniej zapotrzebowanie na biotynę może być zróżnicowane w zależności od wieku, płci, stanu zdrowia i pory roku. Stosując suplement diety zawierający biotynę masz pewność, że unikniesz jej niedoboru.

Look Up - dbaj o urodę z głową

Na rynku są dostępne preparaty monoskładnikowe, które zawierają albo skrzyp polny, albo biotynę. Tymczasem, oba te komponenty działają lepiej, gdy są połączone w jednym preparacie. Look Up oprócz biotyny i skrzypu polnego zawiera także inne naturalne składniki, które poprawiają kondycję włosów, skóry i paznokci.

Look Up jest odpowiedni dla Ciebie, jeżeli chcesz: - wspomóc wzrost włosów i je wzmocnić - opóźnić proces starzenia się skóry - rozwiązać problem kruchych i łamliwych paznokci

Receptura oparta na starannie wyselekcjonowanych składnikach dba o prawidłową pigmentację skóry i włosów, chroni komórki przed wolnymi rodnikami odpowiadającymi za uszkodzenia oraz stymuluje produkcję kolagenu i keratyny.

W skład 2 kapsułek innowacyjnego preparatu Look up wchodzą takie składniki, jak: - ekstrakt ze skrzypu polnego bogaty w krzemionkę (400 mg). - biotyna (1000 mcg) - metylosulfonylometan (300 mg) regulujący gruczoły łojowe i potrzebny do produkcji kolagenu - ekstrakt z bambusa zawierający krzemionkę (200 mg) wzmacniającą włosy i paznokcie oraz flawonoidy o właściwościach antyoksydacyjnych - ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej (100 mg) dbający o nawilżenie skóry i przeciwdziałający wypadaniu włosów - witamina C (100 mg) wspierająca produkcję kolagenu i działająca przeciwutleniająco - witamina E (50 mg) chroniąca komórki przed wolnymi rodnikami - cynk (10 mg) dbający o pracę sebum i pigmentację skóry - miedź (2 mg) dbająca o prawidłową pigmentację włosów i skóry.

Suplement diety Look Up firmy Grinday dostępny jest na stronie producenta pod adresem https://www.grinday.com/pl/sklep/11-look-up-skin-hair-nails.html