Zabieg HIFU/Ulthera wykorzystuje energię ultradźwięków i służy do bezinwazyjnego liftingu skóry, przede wszystkim w celu widocznego jej uniesienia i poprawy elastyczności. Nie dość, że wygładzasz zmarszczki, to jeszcze masz szansę znacznie spowolnić naturalny proces starzenia się komórek skóry. Ulthera, dzięki wbudowanemu ekranowi USG, pozwala zbadać skórę przed zabiegiem, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję zabiegu.
Llifting ultradźwiękowy daje efekty porównywane do tradycyjnego chirurgicznego liftingu twarzy oraz ciała, a zarazem jest w pełni bezpieczny, nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Zabieg polega na precyzyjnej koncentracji fal ultradźwiękowych na wybranych obszarach twarzy i ciała. Dr Robert Chmielewski* poleca go szczególnie jako sposób walki ze zmarszczkami u czterdziestolatków, ale także osób młodszych i starszych:
Efekty zabiegu są niemal natychmiastowe, chociaż czas działa na korzyść pacjenta, bo nowoczesny bezinwazyjny lifting uruchamia proces przebudowy kolagenowej skóry. Zatem: chociaż zaraz po zabiegu efekty są wyraźnie zauważalne, po kilku tygodniach są jeszcze pełniejsze, a ostateczne po kwartale, a nawet pół roku (to już zależy od indywidualnych cech skóry, tempa gojenia itd.).
HIFU/Ultera w zasadzie nie boli, chociaż podczas podawania impulsów pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. By go zminimalizować, pacjent może zażyć na pół godziny przed zabiegiem doustny środek przeciwbólowy bez recepty, typu paracetamol.To pokazuje, jak niewielka jest skala ewentualnych dolegliwości bólowych.
Po samym zabiegu mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia na skórze, utrzymujące się do kilku godzin. Efekty pozytywne (czyli efekt odświeżenia skóry) utrzymuje się co najmniej rok, a niejednokrotnie kilka lat. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, bo nie ma po nim przeciwwskazań typu wystawianie się na promienie słoneczne.
W dobrym gabinecie, w zależności od obszaru, który lifting ma objąć, przygotuj się na wydatek od kilkuset złotych (za HIFU Ulthera kurzych łapek czy powieki dolne) po kilka tysięcy (np. za całą twarz, uda, dekolt czy brzuch).
Sytuacje, w których lifting nieinwazyjny jest polecany:
Lifting nie jest wskazany, jeśli:
Wraz z rozwojem technik medycyny estetycznej i wprowadzaniem coraz bezpieczniejszych urządzeń, jest coraz mniej przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Wiele przeciwwskazań nie jest też bezwzględnych i trwałych (np. w przypadku ciąży trzeba po prostu zaczekać parę miesięcy). Często zalecona jest konsultacja lekarska, by wprowadzić na przykład dodatkowe środki bezpieczeństwa. Problemy natury estetycznej niejednokrotnie mają osoby z przewlekłymi problemami zdrowotnymi i specjaliści zabiegają, by nie pozbawiać ich możliwości poprawy wyglądu, więc i samopoczucia, samooceny etc. Zatem, nawet jeśli zasadniczo zabieg nie jest ci zalecany z jakiegokolwiek powodu, porozmawiaj z lekarzem. Być może wymagasz jedynie specjalnego przygotowania lub lekarz podpowie inne rozwiązania - bezpieczne, a gwarantujące porównywalne efekty. Wybór jest naprawdę spory i z każdym dniem większy.
Tego możesz spodziewać się po liftingu:
* Dr Robert Chmielewski (w naszym filmie) - chirurg, specjalista medycyny estetycznej, członek sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Autor wielu artykułów prasowych, ekspert w licznych programach, powszechnie znany dzięki telewizyjnym metamorfozom. Przyjmuje w Prime Clinic.