Krem pod oczy - zastosowanie, właściwości, składniki

Skóra pod oczami to miejsce szczególnie wrażliwe, które wymaga dodatkowej pielęgnacji. W tym celu stosuje się kremy pod oczy. Dobre kremy pod oczami powinny zawierać dużo witamin, kwasów, olejów oraz antyoksydantów.

Krem pod oczy – zastosowanie

Skóra pod oczami  jest dużo cieńsza niż w innych partiach ciała, w efekcie podatna na negatywne czynniki. Wystarczy jedna nieprzespana noc, aby pod oczami pojawiły się cienie. To również obszar, który stale pracuje, odwzorowując nasze emocje, wobec czego, to tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby utrzymać skórę pod oczami w dobrej kondycji zalecana jest dodatkowa pielęgnacja tych okolic, w postaci zastosowania kremu pod oczy.

Krem pod oczy ma wiele zastosowań. Preparaty te mają za zadanie:

Rozjaśnić twarz, zniwelować cienie pod oczami. Skóra pod oczami jest bardzo podatna na zmęczenie, niewyspanie oraz stres i to właśnie to miejsce jako pierwsze wizualnie odzwierciedla kondycję organizmu. Po nieprzespanej nocy natychmiast pod oczami pojawia się opuchlizna (tzw. worki pod oczami) lub cienie. Kremy pod oczy mają za zadanie rozjaśnienie tych partii oraz ich regenerację. Stanowią również bazę pod makijaż, ponieważ czasem nawet najlepsze kosmetyki nie zatuszują zacienionych, zmęczonych miejsc. Zastosowanie kremów pod oczy utrwala również makijaż.

Naturalny tonik z pietruszki. Rozjaśnia i nawilża skórę, idealny na przebarwienia

Oprócz zmęczenia organizmu skóra pod oczami odzwierciedla również choroby. Problemy z wątrobą, nerkami bardzo często uwidaczniają się w postaci cieni pod oczami. Na tę przypadłość jednak kremy pod oczy nie pomogą, konieczna jest diagnostyka.

Odżywić oraz nawilżyć. Takie zastosowanie powinny mieć kremy stosowane na całe ciało, ponieważ organizm człowieka składa się głównie z wody i wszelkie ubytki bardzo negatywnie wpływają na stan naskórka. Skóra pod oczami to miejsce wrażliwe, które bardzo szybko traci na elastyczności, jeżeli nie jest odpowiednio nawilżona i odżywiona.

Ujędrniać oraz napinać. Wraz z wiekiem skóra człowieka staje się coraz mniej jędrna i tak dzieje się również ze skórą pod oczami. Zastosowanie kremów pod oczy ma celu zwiększenie napięcia oraz ujędrnienie tego miejsca.

Zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Zmarszczki powstają wskutek stałej pracy mięśni. Skóra pod oczami jest bardzo podatna na powstawanie tych niedoskonałości, ponieważ podlega ciągłej pracy - intensywnie bierze udział w mimice człowieka. Regularne stosowanie kremów pod oczy powoduje opóźnienie tego procesu oraz wygładzenie twarzy.

Jak wynika z powyższej listy, kremy pod oczy mają bardzo szerokie zastosowanie. Warto jest włączyć tego rodzaju kosmetyki do codziennej pielęgnacji, ponieważ skóra pod oczami to miejsce niezwykle ważne, otaczające oczy, które są w końcu wizytówką człowieka. Zacieniona, mało elastyczna skóra pod oczami powoduje, że cała twarz sprawia wrażenie starszej oraz zmęczonej.

Krem pod oczy – właściwości

Kremy pod oczy stosowane są zarówno na noc, jak i na dzień i w zależności na jaką porę są przeznaczone, posiadają różne właściwości. Kremy pod oczy stosowane na dzień, zwykle mają za zadanie rozjaśnienie oraz nawilżenie twarzy. Ich konsystencja jest lżejsza, bardzo często zawierają filtry UV, które mają na celu ochronę tych partii przed szkodliwym promieniowaniem. Z kolei kremy pod oczy stosowane na noc, posiadają więcej właściwości regeneracyjnych oraz odżywczych. Cechują się zwykle gęstszą i bogatszą formułą, która dostarcza wielu składników odżywczych tym partiom w trakcie snu.

Właściwości kremów pod oczy zmieniają się, w zależności od grupy wiekowej, dla której są przeznaczone. Kremy pod oczy 20+ oraz 30+ posiadają w składzie znacznie mniej substancji przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, niż te przeznaczone dla kobiet 40 i 50+.

Dobry krem pod oczy - składniki

Dobry krem pod oczy powinien zawierać jak najwięcej następujących składników:

  • Witamina A – spowalnia proces starzenia się skóry oraz powstawania zmarszczek.
  • Witamina C – powoduje rozjaśnienie twarzy, zwalcza cienie pod oczami.
  • Witamina E - odpowiada za nawilżenie, wzmocnienie oraz ma działanie przeciwzapalne.
  • Witamina B5 – charakteryzuje się właściwościami łagodzącymi, niweluje podrażnienia oraz nawilża skórę.
  • Kwasy Omega-6 – zapobiegają utraty wody przez organizm.
  • Kwas hialuronowy – odpowiada za ujędrnienie skóry, ma działanie liftingujące, redukuje powstawanie tzw. kurzych łapek.
  • Oleje (np. migdałowy, sojowy, z wiesiołka) – wzmacniają powłokę lipidową oraz mają właściwości odżywiające, nawilżające oraz regenerujące.
  • Antyoksydanty.
Więcej o: