Lifting rzęs LVL. Co to jest, na czym polega zabieg i ile kosztuje?

Lifting rzęs to jedna z metod stylizacji, która powoduje efekt wydłużenia, zagęszczenia oraz uniesienia rzęs. Jest to zabieg kosmetyczny, polegający na wykorzystaniu jedynie naturalnych rzęs, bez doczepiania sztucznych włosków. Efekty często są spektakularne oraz o wiele bardziej naturalne, niż uzyskane innymi metodami, wykorzystującymi sztuczne rzęsy.

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to metoda stylizacji rzęs. Jest to zabieg kosmetyczny, będący coraz popularniejszą alternatywą upiększania rzęs dla kobiet, które chcą uzyskać naturalny efekt bez doczepiania dodatkowych włosków dookoła oczu. Lifting rzęs polega na nakręceniu rzęs na specjalne, silikonowe wałeczki, a także wyczesanie ich i nałożenie specjalistycznych preparatów, które mają na celu utrwalenie efektu, a także nawilżenie rzęs.

Jest to bezpieczny i zwykle bezinwazyjny zabieg, wykonywany w salonach kosmetycznych. Osoby, które mają problem z wrażliwymi oczami lub noszą soczewki, przed wykonaniem tego zabiegu powinny skonsultować się ze swoim okulistą, bowiem czasem preparaty mogą powodować szczypanie lub swędzenie gałki ocznej.

Piękne rzęsy bez doklejania sztucznych. To możliwe, wystarczy znać kilka prostych trików!

Efekt liftingu rzęs utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Wynika to bowiem z wypadania rzęs i zastępowania ich przez nowe, które nie są już podkręcone oraz rozdzielone. Aby utrzymać stały efekt liftingu rzęs, należy powtarzać zabieg co miesiąc.

Lifting rzęs LVL

Lifting rzęs LVL jest to metoda naturalnego upiększania i podkręcania rzęs, która została wymyślona przez brytyjską firmę kosmetyczną. LVL to skrót składający się z pierwszych liter efektów tego zabiegu, mianowicie:

  • L – lenght – wydłużenia
  • V – volume – zagęszczenia
  • L – lift – uniesienia

Ze względu na to, że lifting rzęs opiera się na stylizacji istniejących, naturalnych rzęs, efekty mogą nie być tak spektakularne, jak w przypadku przedłużania metodą 1:1 czy 2:1. Kobiety, które lubią gęsty wachlarz nad oczami, mogą nie być usatysfakcjonowane opisywanym zabiegiem, ponieważ liczba rzęs po wykonaniu liftingu się nie zwiększa. Efekt można podkreślić wykonaniem dodatkowo henny, co sprawi, że rzęsy będą wyraźniejsze, a przez to będą sprawiać wrażenie pełniejszych. Dzięki hennie nakładanie maskary może nie być już konieczne.

Wśród zalet tego zabiegu wyróżnia się to, że jest on przeznaczony dla osób eksperymentujących z makijażem oraz stosujących tłuste produkty do demakijażu. W przeciwieństwie do sztucznego przedłużania rzęs, tłuste detergenty nie psują efektu. Dopóki rzęsy nie wypadną, są nadal wydłużone, rozczesane i podkręcone.

Lifting rzęs – na czym polega zabieg?

Zabieg liftingu rzęs LVL wykonuje się w salonie kosmetycznym i trwa około godziny.

Przed rozpoczęciem stylizacji należy zmyć istniejący makijaż, przede wszystkim, dokładnie należy pozbyć się maskary z rzęs. Następnie, kosmetyczka nanosi specjalne płatki, które mają na celu rozdzielenie górnej tafli rzęs od dolnej. Kiedy okolice oczu są już przygotowane, przechodzi się do właściwej części zabiegu.

Lifting rzęs rozpoczyna się od nałożenia na nie preparatu – aktywatora, który powoduje zmianę umiejscowienia związków cysteinowych w rzęsach, a przez to umożliwia zmianę kształtu włosa. Kolejnym etapem jest nakręcenie rzęs na specjalne silikonowe wałeczki, które występują w 3 rozmiarach. Najbardziej naturalny efekt uzyskuje się po zastosowaniu największego wałeczka, jednakże rozmiar zwykle zależny jest od długości rzęs.

Procedura nakręcenia rzęs na silikonowe wałeczki wymaga dużej precyzji i jest najdłuższym etapem zabiegu. Rzęsy powinny być bowiem tak zaczesane, aby nie sklejały się i były wyraźnie od siebie oddzielone.Po nałożeniu rzęs na wspomniane wałeczki, kosmetyczka przykleja włoski do formy przy pomocy specjalnego kleju. Na tym etapie należy odczekać kilka minut, aby rzęsy mogły nabrać odpowiedniego kształtu.

Następnie włoski utrwala się kolejnym środkiem, dzięki czemu, po odklejeniu ich od formy, skręt nie ulegnie zmianie. Na tym można zakończyć lifting i odkleić wałeczki, jednakże, zwykle kosmetyczki nakładają jeszcze kolejne preparaty na włosy dookoła oczu. Jest to przede wszystkim serum zawierające różnorodne olejki lub keratynę, które mają na celu odżywienie albo nawilżenie rzęs. Przed usunięciem wałeczków, można również wykonać hennę, aby dodatkowo podkreślić efekt.

Po wykonaniu liftingu rzęs, okolic oczu nie należy myć przez 24 godziny, po to, by preparaty mogły zadziałać i dobrze się wchłonąć.

Lifting rzęs – cena

Cena zabiegu uzależniona jest od miasta oraz salonu, w którym został wykonany lifting. Sam zabieg wydłużania, pogrubiania i podnoszenia rzęs, kosztuje zwykle od 100 do 200 zł. Jeżeli oprócz liftingu rzęs wykonana została również henna, cena zabiegu będzie wyższa.

Więcej o: