Masaż lomi lomi, czyli hawajski rytuał przejścia. Jakie przynosi efekty?

Masaż lomi lomi to gwarancja relaksu i odprężenia. Dobrze wpływa zarówno na ciało, jak i duszę. Jakie opinie panują na temat masażu lomi lomi? Ile kosztuje i gdzie możemy go wykonać?

Masaż lomi lomi z tradycji hawajskiej

Ten tradycyjny hawajski masaż cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością w naszym kraju. To i tak dosyć późno. Świat poznał go w drugiej połowie XX wieku. Jego inne nazwy to m.in. "masaż troskliwych rąk" i "masaż kochających rąk". Te określenia dają już nam pewną zapowiedź doznań, jakie może zapewnić nam taki zabieg.

Lomi lomi to bardzo intensywny masaż. Zapewnia przede wszystkim uczucie błogości i odprężenie. W tradycji hawajskiej ciało było traktowane przede wszystkim jako świątynia duszy. Dlatego, jeśli chcemy zadbać o swoją formę psychiczną, nie możemy zapominać o naszej fizyczności. O ciało, zdaniem Hawajczyków, należy się troszczyć i dbać. Masaż lomi lomi jest jednym ze sposobów, które nam w tym pomogą.

Lomi lomi - masaż i rytuał przejścia

Na Hawajach lomi lomi symbolizuje zmiany na lepsze i duchową transformację. Zabieg był więc symbolicznym rytuałem przejścia przed początkiem nowego etapu życia. W niektórych przypadkach trwał wiele godzin, a nawet dni! Często temu rytuałowi towarzyszyły tańce i śpiewy.

To może brzmieć bardzo zachęcająco dla osób, które czują, że potrzebują zmian. Skoro kiedyś rytuał ten zapewniał Hawajczykom dobry start, to może i w naszym przypadku pomoże? O czym więc musimy jeszcze wiedzieć, jeśli chcemy wybrać się na taki zabieg? O tym w dalszej części artykułu.

Masaż odchudzający, modelujący a może antycellulitowy - czy to naprawdę działa? >> 

Masaż lomi lomi - opis działania

Jakie efekty gwarantuje masaż lomi lomi? To przede wszystkim:

  • pobudzenie krążenia krwi
  • wspomaga trawienia i przemianę materii
  • poprawia jędrność skóry
  • zwiększa elastyczność stawów
  • zmniejszenie napięcia mięśni

Do tego dochodzi rozluźnienie i relaks. Jest to więc bardzo dobra opcja dla osób zapracowanych i żyjących w stresie. Masaż lomi lomi jest dobrym pomysłem na prezent urodzinowy lub świąteczny.

"Czułam się, jakbym wróciła z urlopu"

- Po masażu czułam się odprężona i zrelaksowana. A to było wyjątkowo ważne na tamtym etapie życia. Miałam bardzo napięty grafik w pracy, skończył się mój wieloletni związek. Czułam, że potrzebuję zmian w życiu. Na zabieg namówiła mnie przyjaciółka. I jestem jej teraz bardzo wdzięczna. Teraz co jakiś czas gdy czuję, że potrzebne jest mi odprężenie, wybieram się na lomi lomi - opowiada Monika, która od lat jest fanką tego typu zabiegów. - Po pierwszym masażu czułam się, jakbym wróciła z urlopu. Polecam to wszystkim zapracowanym osobom - dodaje.

Masaż Lomi Lomi - hawajska namiastka luksusu >>

Masaż lomi lomi - opinie

Co o takim masażu sądzą osoby, które mają już go za sobą? Przeważają zdecydowanie bardzo pozytywne wypowiedzi na ten temat. Oto kilka przykładowych opinii z dyskusji toczącej się na naszym forum:

Dla nienasyconych dotyku, polecam hawajski masaż lomi lomi. Dziś miałam przyjemność go doświadczyć. W sumie przez cały okres trwania mojego małżeństwa nie miałam okazji doświadczyć czegoś równie przyjemnego. Masaż całego ciała ciepłym olejkiem kokosowym - mmmm boskie! Znakomita alternatywa dla osób, którym brakuje dotyku.
To prawda, boskie odczucie, ale według mnie powiększa jeszcze głód doznań. I ten rozjazd między sytuacją "profesjonalną" i mieszaniem poziomów zmysłowości! Ale warto. 
Moja przyjaciółka kopiła swojemu facetowi na gwiazdkę. Dla mnie rewelacja.

Pojawia się jednak także sugestia, że taki masaż nie jest zawsze dobrym pomysłem na prezent.

Jakoś bym lomi lomi na walentynki nie bardzo chciała. Ae to pewnie dlatego, że mam już za sobą i wydaje mi się zbyt intensywne na romantyczny prezent...

Masaż lomi lomi - cena

Mimo że jeszcze kilka lat temu lomi lomi w Polsce był raczej nieznany, obecnie zabieg możemy wykonać w wielu ekskluzywnych salonach masażu. Ile to kosztuje? Cena zabiegu zależy przede wszystkim od miejscowości i renomy danego salonu. W mniejszych miastach zapłacimy od 120 do 200 złotych. Z kolei w Warszawie, lomi lomi w niektórych salonach kosztuje nawet 500 złotych. Oczywiście w stolicy znajdziemy także tańsze oferty.

Czy warto wydać kilkaset złotych na lomi lomi? Jest to przede wszystkim bardzo dobra inwestycja w naszą ogólną formę. Nie powinniśmy więc jej żałować. 

Zobacz także:

Więcej o: