Biorezonans magnetyczny: właściwości, opinie

Biorezonans magnetyczny to metoda leczenia niekonwencjonalnego, bardzo często mylona z rezonansem magnetycznym. Terapia polega na przykładaniu elektrod specjalnego urządzenia do ciała, które mają emitować fale elektromagnetyczne, powodujące rozpad szkodliwych patogenów w organizmie. Skuteczność terapii biorezonansowej nie jest jednak potwierdzona medycznie i według specjalistów opiera się ona na efekcie placebo.

Biorezonans magnetyczny

Biorezonans magnetyczny to metoda diagnostyki oraz leczenia, która zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej. Metoda ta została opracowana i po raz pierwszy opisana pod nazwą MORA w latach 70-tych XX wieku przez niemieckich naukowców, Franza Morella oraz Ericha Rasche, jednakże już dużo wcześniej odkryto, iż drgania elektromagnetyczne mogą być skuteczne w leczeniu konkretnych dolegliwości.

Na początku XX wieku inny naukowiec, Albert Abrams, wprowadził na rynek urządzenia, mające pomóc w leczeniu różnorodnych chorób poprzez emisję fal elektromagnetycznych o konkretnych parametrach. Urządzenia te oraz badania Abramsa nie zyskały wówczas na popularności i powrócono do nich dopiero 70 lat później.

Biorezonans magnetyczny, przez wielu pacjentów mylony z rezonansem magnetycznym, to terapia, opierająca się na wykorzystaniu drgań elektromagnetycznych o parametrach dopasowanych do leczenia konkretnych dolegliwości. Według badań niemieckich naukowców, każdy patogen charakteryzuje się konkretną częstotliwością drgań, przez co możliwe jest wykrycie obecności oraz rodzaju danej choroby w organizmie, a także jej wyleczenie. Urządzenia, służące do biorezonansu magnetycznego emitują fale elektromagnetyczne, które wprawiają patogeny w drgania, skutkujące ich rozpadem.

Według osób, specjalizujących się w przeprowadzaniu biorezonansu magnetycznego, terapia ta może pomóc w walce z:

Jak wynika z powyższej listy, terapia biorezonansowa ma szerokie zastosowanie i według zwolenników, jest skuteczna zarówno w walce z poważnymi chorobami na tle fizycznym oraz psychicznym, a także może pomóc wyjść z uzależnień.

Biorezonans magnetyczny polega na przyłożeniu elektrod do konkretnych partii ciała lub trzymaniu ich w rękach przez chorego oraz emisji przez urządzenie fal elektromagnetycznych o określonych parametrach, które dostosowują się do wykrytego schorzenia. Praktykujący tę formę leczenia, twierdzą, że efekty biorezonansu są uzyskiwane często po jednej sesji, jednakże w przypadku leczenia uzależnień potrzebne są dwa takie zabiegi. Po terapii zaleca się spożywanie dużej ilości płynów, w celu wypłukania toksyn z organizmu.

Dziwne zdrowotne mity - też w nie wierzysz?

Biorezonans – opinie

Według osób, które skorzystały z biorezonansu magnetycznego, metoda ta charakteryzuje się licznymi zaletami, wśród których można wymienić:

  • Bezinwazyjność oraz bezbolesność sesji. Przyłożenie elektrod nie boli, według relacji pacjentów podczas zabiegu nie odczuwa się niczego, co stanowi podstawę teorii przeciwników biorezonansu magnetycznego, którzy uważają, że metoda ta opiera się na efekcie placebo.
  • Brak negatywnych skutków ubocznych.
  • Wykrywanie prawdziwych przyczyn choroby oraz celowanie wyłącznie w patogeny powodujące dolegliwość. Zapobiega to niszczeniu innych komórek organizmu człowieka.
  • Nie ma potrzeby leczenia farmakologicznego po zabiegu, zażywania antybiotyków, które oddziałują negatywnie na florę jelitową.
  • Długa lista schorzeń, które mogą być wyleczone za pomocą biorezonansu magnetycznego.
  • Terapia, oprócz leczenia i diagnostyki, wpływa również pozytywnie na odporność organizmu.
  • Skuteczność w walce z uzależnieniami. Osoby, które wypróbowały tę metodę, porzuciły swój nałóg nawet po jednej sesji.

Negatywne opinie chorych, którzy zdecydowali się na tę terapię, najczęściej dotyczą ceny zabiegu, która może wynosić nawet 1000 zł.

Biorezonans – opinie lekarzy

Opinie lekarzy na temat biorezonansu magnetycznego nie są tak pozytywne, jak opinie osób, które poddały się leczeniu tą metodą. Do tej pory żadne badania naukowe nie potwierdziły skuteczności tej terapii.

Według lekarzy biorezonans magnetyczny działa wskutek efektu placebo. Istnieje również wiele przypadków rozszerzania fałszywych informacji na temat rzekomego wyleczenia bardzo poważnych chorób, w tym chorób nowotworowych tą metodą, podczas gdy stosowana była wówczas medycyna konwencjonalna.

Więcej o: