Seboradin (ampułki): właściwości. Czy pomagają powstrzymać wypadanie włosów?

Seboradin (ampułki) jest to kompleks substancji zgromadzonych w jednej fiolce, które według producenta, mają na celu zmniejszenie wypadania włosów. Substancje wchodzące w skład tego preparatu cechują się właściwościami powodującymi wzmocnienie cebulek włosa, zahamowanie wypadania oraz przyspieszeniem porostu. Kuracja Seboradinem w ampułkach polega na codziennym wcieraniu zawartości fiolek w skórę głowy. Efekty są najbardziej widoczne po 3 miesiącach.

Seboradin - ampułki

Seboradin to przedsiębiorstwo produkujące preparaty do pielęgnacji włosów. Wśród szerokiej oferty tej firmy znajdują się ampułki, które według producenta są skuteczne w walce z wypadaniem włosów, osłabianiem się cebulek, a nawet w walce z łysieniem androgenowym (nienaturalnym, chorobowym wypadaniem włosów, spowodowanym zmianami hormonalnymi lub mającym podłoże genetyczne) oraz pogłębiającymi się zakolami.

Kuracja ampułkami firmy Seboradin polega na codziennym wcieraniu preparatu w skórę głowy. Producent zaleca, aby czynność powtarzać codziennie przez 3 miesiące. Po tym czasie efekty powinny być najbardziej widoczne. Jedno opakowanie Seboradinu zawiera 14 ampułek o pojemności 5,5 ml. Ilość preparatu jest wystarczająca do pokrycia całej skóry głowy, a według wielu respondentów wystarcza nawet na dwukrotne wcieranie.

Seboradin ampułki należy stosować każdego dnia poprzez wcieranie preparatu w skórę głowy przez około 2 minuty. Środka tego nie można spłukiwać, wobec czego najlepiej stosować kurację po umyciu głowy (po osuszeniu włosów ręcznikiem). Po wykonaniu masażu głowy należy umyć ręce, ponieważ potarcie oczu dłońmi, na których znajdują się resztki preparatu może spowodować ich podrażnienie oraz pieczenie. Seboradin w ampułkach nie zaleca się osobom, które mają podrażnioną skórę głowy lub cierpią na różnorodne zapalenia naskórka w tym miejscu.

Seboradin (ampułki): właściwości

Efekt zmniejszonego wypadania włosów po zastosowaniu kuracji Seboradinem wynika ze składników tego preparatu. Seboradin ampułki zawiera bowiem liczne substancje o dobroczynnych właściwościach, które skumulowane w jednej wcierce stymulują pracę cebulek włosa, poprawiają ukrwienie skóry głowy oraz przyspieszają porost włosów.

W skład Seboradinu ampułki wchodzą liczne witaminy z grupy B, które mają za zadanie zapobieganie wypadaniu oraz przerzedzaniu się włosów. Ponadto witaminy B3 oraz B6, zawarte w tym preparacie regulują wydzielanie się sebum oraz wpływają pozytywnie na funkcjonowanie skóry głowy. Oprócz witamin z grypy B, Seboradin ampułki zawiera również witaminę H, której podstawową właściwością jest wzmocnienie zagnieżdżenia włosa w cebulce, co powoduje zmniejszone wypadanie włosów.

Inne witaminy wchodzące w skład tego preparatu to witaminy A i C, a także tzw. bioflawonoidy, czyli naturalne substancje, które są doskonałymi przeciwutleniaczami. Do właściwości antyoksydantów zalicza się zmniejszenie rozwoju wolnych rodników oraz ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Kolejne składniki omawianych ampułek to ekstrakty z papryki oraz drzewa cytrusowego, które charakteryzują się takimi właściwościami, jak poprawa mikrokrążenia skóry głowy, a także przyspieszenie porostu włosów. Seboradin ampułki zawiera również ekstrakt z żeń-szenia, którego główną właściwością jej zwiększenie dotlenienia skóry głowy oraz włosów, co przekłada się na ich witalność, odżywienie, a w konsekwencji przyspieszony odrost włosów.

Wśród składników tych ampułek występują również ekstrakty z chmielu, o właściwości hamowania procesu łysienia androgenowego. Dodatkowo Seboradin ampułki zawiera wyciąg z drzewa oliwnego, który hamuje proces starzenia się mieszków włosowych, a przez to przedłuża okres produkcji nowych włosów.

Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C

Seboradin ampułki. Czy pomagają powstrzymać wypadanie włosów?

Według producenta, Seboradin ampułki cechuje się 85% skutecznością, co oznacza, że u 85% badanych stosujących tę kurację, nastąpiło wyraźne zmniejszenie wypadania włosów. Wyniki te pokrywają się z opiniami osób, które wcierały w skórę głowy ten preparat. Blogerzy oraz osoby, które wypowiadają się na forach internetowych twierdzą, iż zauważyły wyraźne efekty po zastosowaniu kuracji. Seboradin ampułki rzeczywiście powoduje zmniejszone wypadanie włosów, poprawę ich kondycji oraz wyraźnie przyspiesza porost.

Jednak, według opinii internautów, takie efekty można zaobserwować dopiero po dłuższym stosowaniu tego preparatu, minimum po zużyciu 2 opakowań (28 dni). 14-dniowa kuracja Seboradinem ampułki u wielu osób się nie sprawdziła i nie pomogła powstrzymać wypadania włosów. Część osób twierdzi, iż nawet po dłuższym stosowaniu wypadanie nie zostało całkowicie zahamowane, a jedynie zmniejszone. Pomimo tego, opinie na temat Seboradinu ampułki są w większości pozytywne i większość respondentów poleca ten produkt. 

Więcej o: