Wynik rezonansu magnetycznego - konieczna operacja?

Opis mojego rezonansu magnetycznego: "cechy dehydratacji krążków międzykręgowych l3-l4, l4-l5, l5-s1. Na poziomach tych widoczne są wypukliny krążków międzykręgowych na ok.6 mm do kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego, a na poziomie l4-l5 z przyleganiem do nasady prawego korzenia rdzeniowego." Mam skierowanie do neurochirurga, ale obawiam się, że on zleci operację, a jednak wolałabym jej uniknąć. Dodam, że praca moja polega na dźwiganiu, a w domu mam 3 małych dzieci. Bardzo proszę o jakąś poradę i opinię, czy to już tak źle i czym ewentualnie grozi niezdecydowanie się na zabieg?

Odpowiada lekarz Marek Wolski:

W Pani przypadku poza wynikiem badania istotny jest stan kliniczny. Dopiero w połączeniu z danymi klinicznymi wynik badania rezonansu magnetycznego może sugerować drogę postępowania.

Wizyta u neurochirurga jest konieczna. Proszę nie obawiać się przedwcześnie i przede wszystkim podzielić się swoimi wątpliwościami z lekarzem. W przypadku gdy operacja nie będzie konieczna lub możliwa do odsunięcia w czasie neurochirurg poinformuje Panią o tym.

Powrót do działu porad lekarskich.

Więcej o: