Zobacz transmisję z konferencji "Świat przyjazny starości"

Stan zdrowotny i psychiczny, dostosowanie infrastruktury do poziomu sprawności, warunki bytowe - to wszystko dylematy, które wiążą się ze starością. Jak zachować aktywność po przejściu na emeryturę, jak się przygotować do tego okresu? Co samorządy mogą i powinny zrobić w trosce o dobrą jakość życia osób starszych, jakie obowiązki spoczywają na nich już dziś? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają m. in. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz i Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz podczas konferencji, którą Wam prezentujemy. Zapraszamy do oglądania!

O starości warto i należy mówić. Szczególnie, że myśleniu o tym okresie życia towarzyszy zazwyczaj wiele obaw. Podczas konferencji "Świat przyjazny starości" organizowanej 23 maja w Szczecinie przez Prezydenta Miasta Szczecina oraz Rzecznika Praw Obywatelskich eksperci rozmawiają m. in. o miejscu osób starszych w społeczeństwie oraz sposobach na utrzymanie przez nie aktywności i dobrej jakości życia. Poruszona zostanie tematyka wolontariatu osób starszych, współpracy międzypokoleniowej. Goście zastanowiają się, czy starsi mogą stanowić zagrożenie dla młodszych na rynku pracy czy raczej są potencjalnym i nie zawsze wykorzystywanym źródłem wiedzy oraz doświadczeń zawodowych i społecznych.

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, oraz Minister Zdrowia, Bartosz Arłukowicz rozmawiają o obowiązkach samorządów wobec osób niesamodzielnych, dylematach związanych z umieszczaniem osób o ograniczonej sprawności w domach opieki zamiast pozostawiania ich w miejscu zamieszkania. Coraz pilniejsza staje się potrzeba przystosowania miast do potrzeb osób starszych po 80. roku życia. W jaki sposób to zrobić, w jakim zakresie jest to możliwe? Sprawdź, co na ten temat mają do powiedzenia goście. Życzymy miłego oglądania!

Tu powinien być odtwarzacz. Jeżeli go nie masz, wyłączyłeś Javascript albo masz inne ograniczenia włączone w komputerze...