Wiotką skórę na brzuchu mają też kobiety w okresie połogu.
Regularny masaż pomaga w przywróceniu skórze elastyczności i jędrności.
W zwiotczałej skórze włókna kolagenowe są rozciągnięte i cienkie. Jeśli skóra jest bardzo wiotka, ciało (sylwetka) traci kształt.
Stosując specjalne techniki, masażysta powoduje, że włókna kolagenowe stają się bardziej sprężyste i silniejsze. Ciało nabiera lepszego kształtu. Poprawia się również ukrwienie skóry.
Między zabiegami u masażysty możemy niektóre techniki ujędrniania skóry stosować we własnym zakresie. Chodzi głownie o rozcieranie i ugniatanie zwiotczałej skóry.
Jeśli chcemy ujędrnić skórę, możemy też używać urządzeń do masażu emitujących wibracje. Gwarantują szybki efekt - przy codziennych zabiegach poprawę wyglądu już w ciągu kilku tygodni.
Istnieją dwa rodzaje aparatów emitujących wibracje. Jedne to urządzenia zasilane prądem, wyposażone są w elektromagnes. Drgania elektromagnesu przenoszone są za pomocą specjalnych ramion na ciało.
Drugi rodzaj to aparaty, w których drgania specjalnej membrany wyzwalane są przez strumień wody. Aparaty te posiadają gumowy przewód. Jeden z jego końców zakłada się na kran. Kiedy odkręcimy kran, przepływająca przez przewód woda wprowadza membranę w drgania.
Masaż zwiotczałej skóry można wspomagać, stosując kremy ujędrniające. Jeśli do tego trzy razy dziennie wykonywać będziemy ćwiczenia, możemy zahamować procesy wiotczenia skóry z powodu jej starzenia się.
Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.