Pozycja seksualna most jęków - dla kochanków w każdym wieku

Wydaje ci się, że taki mostek to obciążenie dla pleców? Wręcz przeciwnie: most jęków to pozycja przyjazna kręgosłupowi jej i jego

Łatwa, o podobnej skali przyjemności dla obojga. Pozycja seksualna, do której często się wraca.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Pozycja seksualna most jęków: co chodzi?

Kobieta kładzie się na plecach, zgina nogi w kolanach, a ciężar ciała przenosi na stopy. Nogi rozsuwa szeroko, a biodra unosi. Może również podłożyć pod pośladki i kręgosłup ortopedyczną poduszkę. To odciąży jej kręgosłup. Pozycja gwarantuje, że penis partnera stymuluje najbardziej unerwione części pochwy.

Gdy kobieta zaciska uda na biodrach mężczyzny, wzmacnia doznania obojga kochanków.

Warto wiedzieć o pozycji

Most jęków to pozycja przyjazna dla kręgosłupa kobiety i mężczyzny. Łatwa, przyjemna, a w bonusie zapewnia wzmocnienie mięśni lędźwiowych i pośladków. Działa profilaktycznie i leczniczo. W przypadku aktywnego, poważnego schorzenia niewskazana, ale wówczas lekarz wyraźnie zakazuje aktywności fizycznej, a chory, przynajmniej czasowo, nie ma na nią ochoty.

Powszechnie uważa się, że w przypadku nawracających dolegliwości ze strony kręgosłupa optymalna jest klasyczna pozycja misjonarska. Tymczasem: nie jest zalecana ze względu na ryzyko mikrourazów. Podobnie niekorzystne są wszelkie inne pozycje, które wymagają wyginania do tyłu. To zagrożenie (przy w pełni pasywnej kobiecie) istnieje szczególnie dla kręgosłupa mężczyzny, więc jeśli to on ma problem, zapomnijcie o klasyce.

Misjonarska tak, ale po modyfikacji umożliwiającej odciążenie części lędźwiowej kręgosłupa. Pozwala na to ugięcie kolan i bioder pod jakimkolwiek kątem (np. wariant na pierwszy raz, z poduszką, do którego wiele par wraca regularnie także wtedy, gdy nabiorą już doświadczenia). Następuje wówczas rozluźnienie mięśni lędźwiowo-udowych. Pozycja ta jest jednak przyjazna głównie kobiecie, jeśli odczuwa ona bóle kręgosłupa. Nie troszczy się aż tak bardzo o wygodę kochanka.

Zobacz także:

Pozycje seksualne dla początkujących

Kobiecy wytrysk to nie miejska legenda. Możliwe, że doświadcza go większość kobiet

Więcej o: