Pozycja seksualna: nożyce, wariant pozycji klasycznej

Pozycja misjonarska, chociaż niedoceniana, może być źródłem nieziemskich rozkoszy, szczególnie po modyfikacji. Nożyce to dobry przykład, by przekonać się, jak niewiele trzeba, by sporo zmienić

Pozycja seksualna nożyce, jako wariant pozycji klasycznej, zazwyczaj nieco bardziej podoba się kobietom, głównie ze względu na dodatkową stymulację łechtaczki. Jest łatwa, a wiele par do niej dochodzi intuicyjnie.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Pozycja seksualna: nożyce, wariant misjonarskiej - jak to wygląda?

Jedna noga mężczyzny znajduje się pomiędzy nogami kobiety, druga na zewnątrz. Partnerzy mogą wyprostować nogi, zmieniać je.

Warto wiedzieć o pozycji:

* Nazwa pozycji wzięła się stąd, że głowa i ramiona mężczyzny są nieco przesunięte względem kobiety i oboje przypominają kształtem nożyce.

* Zarazem: tak jak nożyczki mogą mieć różne stopnie rozwarcia, tak wśród pozycji seksualnych znane są też różne nożyce. Np. mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami, unosi się na wyprostowanych rękach tak, żeby unieść miednicę; kobieta dosiada partnera tyłem do jego twarzy, także maksymalnie prostując nogi wzdłuż ciała mężczyzny, wspiera się na wyprostowanych ramionach. To wersja, która pozwala się kochać rzeczywiście długo. Niestety, dla naprawdę wysportowanych i doświadczonych par.

Zobacz także pozycja seksualna nożyce tyłem.

* Nożyce klasyczne pozwalają na szczególną bliskość i czułość oraz budowanie więzi.

* Pozycja umożliwia mężczyźnie dość swobodnie regulować tempo, zatrzymać się, a nawet przerwać stosunek i opóźnić wytrysk. Uwaga, głównie wtedy, gdy nie problemu z przedwczesnym, a jedynie chcecie się dłużej pobawić. Do rozwiązania problemu przedwczesnego wytrysku potrzebne są pozycje znacznie trudniejsze.

Więcej na ten temat

Dodatkowa stymulacja łechtaczki sprawia, że kobiety chętnie kochają się w ten sposób. zarazem to opcja, w której ona jest zdominowana, więc raczej nie dla pań, które lubią mieć w sypialni coś do powiedzenia.

Czytaj:

Stosunek seksualny krok po kroku

Szybki numerek? Najlepsze pozycje

Anatomia człowieka: łechtaczka

Więcej o: