Seks z młodszą partnerką zwiększa szansę na długowieczność?

Mężczyźni, którzy regularnie uprawiają seks, zwłaszcza z młodszą partnerką, żyją dłużej - wskazuje najnowsze badanie. O ile lat, według badaczy, powinna być młodsza?

Badania przeprowadzone przez niemiecki Max Plank Institute wykazały, że prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci mężczyzn zmniejsza się o 20 proc., jeśli partnerka jest o od 15 do 17 lat młodsza od mężczyzny - donosi Daily Telegraph.

Badacze zaobserwowali, że mężczyźni, którzy są w związku z młodszymi od siebie kobietami, zajmują się wychowywaniem dzieci i utrzymaniem rodziny żyją dłużej. Eksperci wzięli pod lupę dane dotyczące umieralności populacji Danii między 1990 a 2005 i wywnioskowali, że wysoka średnia przewidywanej długości życia jest tam spowodowana także właśnie przez młodsze partnerki - pisze serwis mid-day.com.

Średnia przewidywana długość życia mężczyzn wynosi 77 lat, ale ostatnie 7 lat w przypadku większości panów upływa pod znakiem poważnych chorób i dolegliwości - donosi serwis.

Eksperci twierdzą, że regularne życie seksualne jest najlepszym spośród prostych sposobów na utrzymanie mężczyzny w zdrowiu. Inne metody przytaczane przez serwis, które mogą wydawać się zaskakujące, to m. in. jedzenie pięciu jabłek dziennie, ograniczenie przyjmowania tabletek przeciwbólowych oraz noszenie portfela w kieszeni na piersi.

Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do nas na Facebooku!

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Masz problem natury psychologicznej, coś Cię niepokoi, zapytaj psychologa

Zobacz wideo
Więcej o: