Na początku znajomości mężczyźni są bardziej pruderyjni niż kobiety?

Wydaje ci się, że mężczyzna już od pierwszego spotkania myśli o tym, aby zaciągnąć partnerkę do łóżka? Ostatnie brytyjskie badanie wskazuje, że to błędny stereotyp. Okazuje się, że w więcej pań niż panów nie miałoby nic przeciwko zbliżeniom już na dzień dobry. Co się liczy na pierwszych spotkaniach? W jaki sposób zapunktować , a w jaki zmniejszyć szanse na kontynuację znajomości?

On wcale nie chce już od pierwszej randki zaciągnąć kobiety do łóżka. Choć podobnie jak panie czujnie obserwuje i wypunktowuje, jak wygląda druga strona. Liczą się również, lecz już mniej, wybrane cechy osobowości - ustalili naukowcy. Jakie? Jak według badań prezentują się kulisy pierwszej randki? Aktualnie zainteresowanym tematem oraz chętnym do odbycia sentymentalnych podróży w przeszłość przedstawiamy ich wyniki. Komu na pierwszym spotkaniu bardziej śpieszno do łóżka? Cóż, wcale nie panom...

Mit: on czym prędzej chce seksu

Uwaga, upada stereotyp, jakoby mężczyźni już od początku znajomości nie myśleli o niczym innym tylko o zaciągnięciu partnerki do łóżka - pokazują brytyjskie badania cytowane w "femalefirst.co.uk". Okazuje się, że może być wręcz odwrotnie. Panowie mogą się czuć zagubieni, gdy kobieta próbuje na pierwszym spotkaniu doprowadzić do intymnego zbliżenia. Jak to wygląda w liczbach?

Prawie połowa badanych mężczyzn przyznała, że nie byłaby zadowolona, jeśli kobieta na pierwszym spotkaniu dążyłaby do kontaktu seksualnego. Podobne zdanie ma jedynie 39 proc. pań - tyle badanych nie chciałoby, aby partner próbował zakończyć spotkanie w sypialni.

"To było dla nas zaskakujące, że mężczyźni częściej odczuwali niechęć do seksu na pierwszej randce niż kobiety" - komentuje Markus Fisher, który prowadził badania. "Chociaż stereotypy sugerują co innego, mężczyźni okazali się tą bardziej pruderyjną płcią" - dodaje.

Na samym początku liczy się to, jak wyglądasz. Niezależnie od płci

Jaki nietakt można dodatkowo popełnić na pierwszym spotkaniu z osobą płci odmiennej? Największą gafą, tak w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, okazał się nieatrakcyjny wygląd. Zdaniem badaczy pokazuje to, że na samym początku partnerzy są przede wszystkim skupieni na fizyczności, nie na usposobieniu potencjalnej drugiej połówki. Z drugiej strony, mało kto świadomie przyznawał się do tego, że wygląd partnera miał decydujące znaczenie przy decyzji o kontynuowaniu znajomości. W badaniu jedynie 4 proc. osób potwierdziło, że było tak w ich przypadku.

Usposobienie: na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności?

Co by jednak nie było, że liczy się sam wygląd, w zeznaniach osób badanych pojawiły się także pożądane cechy osobowości. Najczęściej wymienianymi cechami idealnego partnera okazała się kolejno: uczciwość, poczucie humoru oraz wierność.

"Staramy się namierzyć, co ludzie postrzegają za najbardziej pożądane cechy u partnera oraz co sprawia, że pierwsze spotkania przebiegają pomyślnie, a co sprawia, że nic z tego nie będzie" - mówi Fisher. A Wy, jak sądzicie co o tym decyduje?

Zobacz wideo
Co uważasz o seksie na pierwszej randce?
Więcej o: