Kto dostanie najgorsze prezenty w rodzinie?

Poznaj najbardziej poszkodowanych w święta. To oni znajdują pod choinką najmniej atrakcyjne upominki. A ty, będziesz w gronie hojnie obdarowanych czy raczej pomijanych przy świątecznych zakupach? Sprawdź!

Ojcowie i siostry na straconej pozycji

Ojcowie dostają z okazji świąt najmniej prezentów z całej rodziny. Tylko 1 proc. osób deklaruje, że najwięcej pieniędzy zamierza przeznaczyć na prezenty świąteczne właśnie dla nich - wynika z brytyjskich badań dotyczących zwyczajów zakupowych rodzin przeprowadzonych przez sieć supermarketów Sainsbury's.

Niewiele lepiej w zestawieniu wypadają siostry. Na nie w święta najwięcej funduszy przeznacza jedynie 2 proc. badanych. Kto może liczyć na najwięcej podarunków?

Liderzy wśród obdarowanych

Prezenty dla dzieci - na nie przeznaczamy sporo (choć wcale nie najwięcej). Przy czym bardziej uprzywilejowane są dziewczynki. Z ankiet przeprowadzonych na 1, 5 tys. konsumentów wynika że córki mogą liczyć na nieco lepsze podarunki niż synowie. Średnio 12 proc. deklarowało, że to właśnie je zamierza obdarować najhojniej. O 2 proc. mniej pieniędzy badani wydawali na synów.

Okazuje się, że najbardziej dopieszczamy partnerów i małżonków. Co czwarta badana osoba wyznała, że to właśnie na podarunki dla towarzysza życia wyda najwięcej.

Zobacz wideo

Świąteczne oszczędności

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez robienie własnoręcznych prezentów. Z badań wynikało, że aż jedna czwarta Brytyjczyków zamierzała samodzielnie wykonać kartki świąteczne, upominki dla bliskich i ozdoby. Ponad połowa jako prezent planowała wręczyć pieniądze.

Kto natomiast nie szczędzi na prezentach i jest najbardziej hojny w święta? Najwięcej na świąteczne upominki przeznaczają osoby po 55. roku życia - pokazuje badanie

Zobacz także:

Jak wybrać idealny prezent?

Dlaczego tyjemy, gdy robi się zimno?

Wzmacniaj odporność z przyjemnością!

Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

źródło: Okazje.info

Więcej o: