69-letni Holender walczy w sądzie, by odjąć sobie 20 lat. "Prawdziwy wiek przeszkadza w randkowaniu"

69-letni "guru pozytywności", Emile Ratelband, twierdzi, że czuje się o wiele młodziej niż wskazuje na to jego metryka. Postanowił więc zawalczyć o oficjalne odmłodzenie się w sądzie - jak transpłciowe osoby o uznanie swojej płci.

Emile Ratelband to 69-letni mówca motywacyjny i trener programowania neurolingwistycznego z Holandii, który sam siebie opisuje jako "młodego boga" i "guru pozytywności". W związku z tym postanowił zawalczyć w sądzie o zmianę swojej daty urodzenia z 11 marca 1949 roku na 11 marca 1969 roku.

Swoją decyzję argumentuje tym, że "nie czuje się komfortowo ze swoją metryką", bo nie odpowiada ona jego "stanowi emocjonalnemu". Do tego lekarze, którzy go badali, oceniają kondycję i stan zdrowia mężczyzny na taki, który odpowiada raczej 45-latkowi. Poza tym Holender twierdzi, że prawdziwy wiek utrudnia mu korzystanie z aplikacji randkowych i znalezienie pracy.

Nigdy tego nie mów starzejącym się rodzicom

"Gdybym miał 49 lat, z moją twarzą byłbym w luksusowym położeniu"

- Jako 69-latek odczuwam ograniczenia. Jako 49-latek mógłbym kupić nowy dom i jeździć innym samochodem. Kiedy na moim profilu na Tinderze (popularna aplikacja randkowa - przyp.red.) widnieje informacja, że mam 69 lat, nikt nie zwraca na mnie uwagi. Gdybym miał 49 lat, z moją twarzą byłbym w luksusowym położeniu - cytuje jego wypowiedź serwis "The Guardian".

Wniosek o zmianę daty urodzenia Holender złożył w sądzie w Arnhem (Holandia). Na podobnych zasadach, jak robią to osoby transpłciowe, które walczą o zmianę zapisu dotyczącego swojej płci w oficjalnych dokumentach. 5 listopada odbyła się rozprawa i z doniesień regionalnej stacji telewizyjnej Omroep Gelderland wynika, że Holender nie może wprowadzić zmian do swojej metryki.

Według relacji "The Guardian" sędzia, który prowadził rozprawę, zapytał 69-latka, "co czuliby jego rodzice na wieść o tym, że chce całkowicie wymazać ze swojego życia pierwsze 20 lat". - O kogo dbali przez cały ten czas? Kim w takim razie był ten chłopiec? - mówił.

"To kwestia wolnej woli"

Odpowiedź Ratelbanda była prosta. Odparł po prostu, że jego rodzice już nie żyją. Dodał przy tym, że jest gotowy zrzec się prawa do emerytury, by uniknąć nieprzewidzianych konsekwencji zmiany wieku. Na koniec 45-minutowej rozprawy podkreślił też, że "(wiek - przyp. red.) tak naprawdę jest kwestią wolnej woli".

Zobacz też:

Komentarze (60)
69-letni Holender walczy w sądzie, by odjąć sobie 20 lat. "Prawdziwy wiek przeszkadza w randkowaniu"
Zaloguj się
 • kmaras77

  Oceniono 33 razy 31

  To jest pomysł na emerytury. Obniżamy wiek emerytalny do wieku 55 lat oraz odejmujemy każdemu 25 lat z metryki. Obietnica wyborcza spełniona i system emerytalny uratowany.
  Byle tylko premier Morawiecki się nie dowiedział.

 • Dominik Gracieli

  Oceniono 20 razy 20

  Ja mam 36 lat a czuje ze mam 70 , dobry adwokat rozprawa w sadzie i mam emeryturke he he he

 • heliheli

  Oceniono 23 razy 17

  rzondam odjecia mi 48 lat abym muk powrucic do licea gdzie som mlode laski . Bo mam wolnom wole i siem czuje na 16 lat . I zrzekam siem emerytury jak rowniez alajmentuf ktore muszem oplacywac .

 • krypthos

  Oceniono 25 razy 17

  Jako osoba transrasowa czuje się cyganem i żądam zasiłku do końca życia, jak to ma miejsce dla cyganów w Puławach.

 • aria-pura

  Oceniono 16 razy 12

  Jutro składam do sądu wniosek o uznanie mnie za młodą, piękną i szczupłą. Bo, jak wiadomo, uroda to kwestia gustu, wiek - samopoczucia, jak twierdzi obywatel ze zdjęcia, a waga rzecz zmienna (na Księżycu na przykład ważyłabym raptem 12 kilo). Przed wszystkimi "czującymi się" otwierają się nieograniczone możliwości.

 • kraszankamaradzanga

  Oceniono 26 razy 10

  Ludziom się w doopach przewraca. Zestarzeć też trzeba się umieć z godnością...

 • gangut

  Oceniono 13 razy 9

  W sumie facet ma rację. Skoro na mocy wyroku sądowego można uznać że facet jest babką (albo odwrotnie) to tak się czuje o czemu 69-latek nie może sobie odjąć lat?

 • tinnman

  Oceniono 29 razy 9

  Super pomysł. Brawo.
  Sprawa pokazuje absurd lewackiego relatywizmu.

 • poszum

  Oceniono 14 razy 8

  Nie rozumiem jego problemu. Skoro mu tak kiepsko idzie to moze powinien sprobowac randkowac z dziewczynami po szescdziesiatce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX