Masaż erotyczny - jakie są jego zalety i jak go wykonać?

Masaż erotyczny pozwala przede wszystkim pobudzić zmysły i może być doskonałym elementem gry wstępnej. Ale to nie jedyne jego atuty. Jakie jeszcze są jego zalety i jak go wykonać?

Masaż erotyczny to nie tylko znakomity sposób na relaks, ale także na uatrakcyjnienie i wzbogacenie życia seksualnego. Liczne badania pokazują, że Polacy w alkowie są raczej powściągliwi. Kochamy się krótko i niezbyt często. Kiedy w końcu już znajdziemy się z partnerem w sypialni rzadko korzystamy z seks zabawek czy gadżetów, które mają za zadanie urozmaicić życie erotyczne. A szkoda, bo eksperymenty i odrobina humoru w związku to najlepszy afrodyzjak i sposób, aby nie tylko nie znudzić się wspólnym seksem, ale przede wszystkim jeszcze lepiej poznać siebie nawzajem, swoje oczekiwania i pragnienia. Jeśli jednak trudno przekonać się lub partnera do sztucznych dodatków, warto postawić na coś bardziej naturalnego, czyli masaż erotyczny.  

Masaż erotyczny nie zawsze musi być wstępem do miłosnych igraszek w sypialni. Odpowiednio przeprowadzony, choćby z domieszką olejków eterycznych, np. z eukaliptusa, doskonale relaksuje i odpręża. W tej ostatniej odsłonie polecany jest przede wszystkim tym, którzy są na co dzień bardzo zestresowani i żyją w dużym napięciu i stresie.

Masaż erotyczny – zalety

Masaż erotyczny to znacznie więcej niż tylko sposób na pobudzenie i podniecenie partnera. Poza zwiększeniem doznań erotycznych, taki masaż z pieprzykiem także:

  • zwiększa wydzielanie hormonów płciowych u kobiet, tym samym doznania są bardziej intensywne,
  • redukuje stres i napięcie mięśni, pomaga także pozbyć się zmęczenia, relaksuje i rozluźnia,
  • pomaga rozwiązać niektóre problemy z erekcją,
  • przyczynia się do dotlenienia mięśni i poprawia krążenie krwi, 
  • pozwala na dokładniejsze poznanie ciała partnera,
  • sprawia przyjemność obojgu partnerom.

Masaż erotyczny to także doskonała zabawa i szansa – zwłaszcza dla związków z krótkim stażem – do poznania swoich ciał. Odkrycie tego, co sprawia przyjemność partnerowi i tego, co nie do końca mu odpowiada. Czasem zdarza się, że zastępuje seks, gdy zbliżenie nie jest możliwe. Jednak największą jego zaletą jest to, że stwarza atmosferę bliskości i intymności, co sprzyja budowaniu naprawdę trwałego uczucia. 

Szybki numerek w stałym związku może rozpalić wygasły piec?

Masaż erotyczny – jak to wygląda w praktyce?

Technik masażu erotycznego jest wiele. Co ciekawe, powstają nowe miejsca, które prowadzą kursy z takiego masażu i uczą partnerów, jak urozmaicić swoje życie erotyczne. Ci bardziej wstydliwi mogą zaopatrzyć się w "Kamasutrę" i tam szukać inspiracji oraz wiedzy o tym, jak i gdzie dotykać partnera. Na szczęście, aby rozbudzić zmysły ukochanego czy ukochanej, wcale nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Czasem wystarczy wyobraźnia i nasze wyczucie. Zatem od czego zacząć? 

Mężczyzna kładzie się na brzuchu, a kobieta siada na jego pośladkach, cała zabawę można zacząć od zwykłego masażu karku, ramion i pleców, który rozluźnia i odpręża. Następnie można stopniowo przesuwać się w dól, aż do linii pośladków. Lekkie szczypanie, uciskanie i gładzie tej części ciała oraz wewnętrznej strony ud mężczyzny powinno podziałać na jego wyobraźnię. Kobieta może także biustem ocierać się o plecy partnera. Jeśli ma długie włosy – delikatnie przesuwać je po plecach mężczyzny. Masaż można zakończyć przywarciem do ciała partnera i całowaniem jego szyi, karku czy uszu.

Dla mężczyzny jednak najbardziej pociągająca jest sytuacja, gdy może widzieć ciało partnerki, czyli kiedy mężczyzna leży na plecach, a kobieta siada na nim okrakiem. Najlepiej jest zacząć od pieszczenia torsu i brzucha. Może go całować i powoli przesuwać się w dół, do penisa by następnie zająć się jego oralną lub manualną stymulacją.

A jak masować kobietę? Najlepiej kiedy położy się na plecach. Mężczyzna może podłożyć jego pod głowę poduszkę lub oprzeć głowę partnerki o swoje kolana. Masowanie warto zacząć od delikatnego głaskania po twarzy, następnie przesuwać się w dół, do szyi aż do piersi. I dalej w dól. Warto pamiętać, że kobiece strefy erogenne to także stopy i miejsca pod kolanami. Masaż powinien zakończyć się pieszczeniem części intymnych kobiety.

Zabawę warto urozmaicić olejkiem eterycznym, lubrykantem lub prezerwatywą w oryginalnym kształcie, która z pewnością wzmocni późniejsze doznania. Jeśli lubicie się bawić i macie podobne poczucie humoru, warto zainwestować w jadaną bieliznę.

Najważniejsze jest jednak to, aby nie robić nic, na co nie ma się ochoty. Zmuszanie siebie lub partnera do zabaw czy pieszczot, które nie sprawiają przyjemności, a krępują lub zawstydzają, to najgorsze co możemy zrobić. Masaż erotyczny ma być przede wszystkim przyjemnością dla obojga, a nie przykrym obowiązkiem. Przed rozpoczęciem zabawy dobrze jest żebyście porozmawiali i wyjaśnili sobie jakie macie oczekiwania i co jesteście gotowi dla siebie nawzajem zrobić.

To również może cię zainteresować:

Więcej o: