Woda po dostaniu się do uszu może sprawić, że pojawią się różne nieprzyjemne dolegliwości. Mogą być to m.in. mrowienie, uczucie zatkania, przytłumione ucho, a nawet pogorszenie słuchu lub jego całkowita utrata. Jak sobie z tym radzić, by nie dopuścić do przykrych konsekwencji? Podpowiadamy.
Jeśli woda przedostała nam się do ucha, nie powinniśmy tego bagatelizować. Dolegliwości, które będziemy odczuwać, mogą okazać się niczym przy infekcjach, do których można doprowadzić, jeśli się jej nie pozbędziemy. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Jednym z najprostszych, ale nie zawsze działających sposobów jest po prostu przechylenie głowy. Warto też robić to i pociągać jednocześnie za płatek ucha. Może to zadziałać, jeśli zareagujemy natychmiast po wlaniu się wody w ucho. Jeśli to nie działa, możemy też spróbować położyć się na boku i poleżeć tak przez kilka minut.
Są też inne sposoby na pozbycie się wody z uszu. Doskonale powinien sprawdzić się ten z suszarką. Należy ustawić na urządzeniu jak najniższą temperaturę, by się nie poparzyć, a następnie przyłożyć suszarkę do ucha, zachowując odległość co najmniej 30 cm. Szansa na odparowanie wody jest wówczas bardzo duża. Warto więc spróbować, by pozbyć się problemu.
Jeśli nie chcemy pozbywać się wody z ucha domowymi sposobami, powinniśmy rozważyć zakup kropli do uszu. Doskonale sprawdzą się te z nadtlenkiem wodoru bądź na bazie alkoholu.